Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
DopravaPolitika

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

„Předmětem tohoto memoranda je zejména závazek aktivní podpory zavádění takových opatření, která povedou ke zklidnění dopravy na území městské části Praha 1 v Pražské památkové rezervaci,“ vysvětlil Ryvola. 

Preferovaným řešením je podle něj iniciování vydání vyhlášky hl. města Prahy, která na základě § 14 zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, stanoví poplatek za povolení k vjezdu motorových vozidel do vybraných částí Prahy 1, a zároveň úpravy Nařízení č. 19/2017 Sb. hl. m. Prahy, kterým se vymezují oblasti hlavního města Prahy, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy.

 Praha 1 požaduje: 

  1. vydefinovat částí území městské částí Praha 1, kterých se opatření zpoplatnění vjezdu budou týkat,

  2. vymezit okruh vozidel, která nebudou spadat do zpoplatnění vjezdu do předem vydefinovaných částí na území městské části Praha 1,

  3. definovat a stanovit výši poplatků za vjezd do předem vydefinovaných částí na území městské části Praha 1,

  4. upravit parametry Zóny placeného stání na území městské části Praha 1,

  5. zrevidovat a následně upravit místa stávajících stání pro zásobování,

  6. definovat systém monitoringu, kontroly a vymáhání stanovených pravidel, včetně procesu návrhu úpravy jednotlivých opatření v případě vyhodnocení této potřebnosti,

  7. v souvislosti s úpravou stávajících podmínek nastavení jasného a srozumitelného informování občanů a podnikatelů působících a žijících na území Prahy 1. 

Zdroj: MČ Praha 1


Autor: TZ, red

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru