Dnes Středa - oblacno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
DopravaPolitika

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

„Předmětem tohoto memoranda je zejména závazek aktivní podpory zavádění takových opatření, která povedou ke zklidnění dopravy na území městské části Praha 1 v Pražské památkové rezervaci,“ vysvětlil Ryvola. 

Preferovaným řešením je podle něj iniciování vydání vyhlášky hl. města Prahy, která na základě § 14 zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, stanoví poplatek za povolení k vjezdu motorových vozidel do vybraných částí Prahy 1, a zároveň úpravy Nařízení č. 19/2017 Sb. hl. m. Prahy, kterým se vymezují oblasti hlavního města Prahy, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy.

 Praha 1 požaduje: 

  1. vydefinovat částí území městské částí Praha 1, kterých se opatření zpoplatnění vjezdu budou týkat,

  2. vymezit okruh vozidel, která nebudou spadat do zpoplatnění vjezdu do předem vydefinovaných částí na území městské části Praha 1,

  3. definovat a stanovit výši poplatků za vjezd do předem vydefinovaných částí na území městské části Praha 1,

  4. upravit parametry Zóny placeného stání na území městské části Praha 1,

  5. zrevidovat a následně upravit místa stávajících stání pro zásobování,

  6. definovat systém monitoringu, kontroly a vymáhání stanovených pravidel, včetně procesu návrhu úpravy jednotlivých opatření v případě vyhodnocení této potřebnosti,

  7. v souvislosti s úpravou stávajících podmínek nastavení jasného a srozumitelného informování občanů a podnikatelů působících a žijících na území Prahy 1. 

Zdroj: MČ Praha 1


Autor: TZ, red

Pražská lítačka letos již podvanácté

Včera v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

Další články
Nahoru