dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
14°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Zkažené potraviny a závady ve značení objevili veterináři při kontrole v asijské tržnici SAPA
Dobrou chuť z kuchyně čtyř barev a šesti vůní. Foto: archiv SVS

Zkažené potraviny a závady ve značení objevili veterináři při kontrole v asijské tržnici SAPA

Veterináři spolu s policisty, zemědělskými inspektory a celníky v minulém týdnu provedli v pražské vietnamské tržnici Sapa v Libuši osm kontrol, při šesti z nich zjistili pochybení. Objevili zkažené potraviny, špatně označené živočišné produkty i nevhodně skladované potraviny. Provozovatelům, kteří problematické potraviny skladovali nebo přepravovali, hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Nejvážnější prohřešek, kterým se inspektoři na místě zabývali, bylo 17 kilogramů neoznačeného vepřového masa a zkažených ryb ve výrobně lahůdek. Tyto potraviny byly znehodnoceny barvou a nařízena jejich likvidace v asanačním podniku na náklady provozovatele.

„Jiný subjekt skladoval pět tun potravin ve špatných podmínkách. Prostory a jejich okolí nebyly udržovány v čistotě, nebyly vedeny záznamy o skladovacích teplotách zmrazených potravin,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Jeden kontrolovaný přepravce měl závady ve značení a dokladech u 300 kilogramů rozváženého hovězího a vepřového masa. U 210 kilogramů mořských plodů veterinární inspektoři zjistili nevyhovující doklady.

Vozidlo, jímž prodejce potraviny přepravoval, nebylo navíc registrované pro přepravu potravin. Se všemi subjekty, které porušily platné předpisy, bude zahájeno správní řízení o pokutě.

Kontroly jsou v tržnici SAPA časté, například loni v těsné blízkosti tržnice našli veterináři v nelegálním skladu 2,3 tuny drůbežího masa, kachen a krevet. V areálu SAPA pak našli sklad hovězího, vepřového a drůbežího masa a ryb neznámého původu.


Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici, termín pro odevzdání se prodlužuje

Dnes ve 12:36

Od 15. dubna do 12. června mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc do...

Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

25. května 2019 v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

25. května 2019 v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru