dnes
Sobota - jasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
23°C
Obrazem: zkáza zatopeného Střeleckého ostrova. Rekonstrukce jen tak neskončí!
Práce na Střeleckém ostrově byly v plném proudu. Techniku se nepodařilo odvést. Vpravo je nový výtah, jehož spodní část je také zatopena. Foto: autor

Obrazem: zkáza zatopeného Střeleckého ostrova. Rekonstrukce jen tak neskončí!

Revitalizace Střeleckého ostrova začala loni na podzim. Během ní byly vybudovány nové cesty, lavičky a funkční odpadkové koše. Bylo opraveno osvětlení, vybudována nová hřiště, výtah a mnoho dalšího. V červenci měly být práce dokončeny. Bohužel, povodeň vše, včetně těžké techniky, zaplavila. Celý projekt se zpozdí a prodraží.

Revitalizace Střeleckého ostrova začala loni v říjnu a termín dokončení byl smluvně dán na konec letošního července.

„Větší část práce byla již dokončena, ale ještě bylo dost práce na zbývající dva měsíce, například. lavičky, dodělaní cest, vysazení stromů, osvětlení, toalety a další. V srpnu se chystalo slavnostní otevření,“ uvedla tisková mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Celá revitalizace stojí 80 milionů korun bez DPH. Z této částky je 25 milionů od magistrátu. Stavební firma Swietelsky, která provádí celou rekonstrukci, je na nenadálé události pojištěna.

„Proto povodeň, která přišla těsně před dokončením, sice prodlouží termín dokončení, ale rozhodně nebude městskou část Prahu 1 stát více, než bylo domluveno,“ dodala Blažková.

Zjištění škod je podle ní práce pro firmu Swietelsky a doba, kdy to bude rekonstrukce dokončena, bude určeno, až voda opadne. Podle aktuálních předpokladů by však měl být ostrov zpřístupněn na konci září. 

Zatopený Střelecký ostrov


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Další články
Nahoru