dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Obrazem: zkáza zatopeného Střeleckého ostrova. Rekonstrukce jen tak neskončí!
Práce na Střeleckém ostrově byly v plném proudu. Techniku se nepodařilo odvést. Vpravo je nový výtah, jehož spodní část je také zatopena. Foto: autor

Obrazem: zkáza zatopeného Střeleckého ostrova. Rekonstrukce jen tak neskončí!

Revitalizace Střeleckého ostrova začala loni na podzim. Během ní byly vybudovány nové cesty, lavičky a funkční odpadkové koše. Bylo opraveno osvětlení, vybudována nová hřiště, výtah a mnoho dalšího. V červenci měly být práce dokončeny. Bohužel, povodeň vše, včetně těžké techniky, zaplavila. Celý projekt se zpozdí a prodraží.

Revitalizace Střeleckého ostrova začala loni v říjnu a termín dokončení byl smluvně dán na konec letošního července.

„Větší část práce byla již dokončena, ale ještě bylo dost práce na zbývající dva měsíce, například. lavičky, dodělaní cest, vysazení stromů, osvětlení, toalety a další. V srpnu se chystalo slavnostní otevření,“ uvedla tisková mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Celá revitalizace stojí 80 milionů korun bez DPH. Z této částky je 25 milionů od magistrátu. Stavební firma Swietelsky, která provádí celou rekonstrukci, je na nenadálé události pojištěna.

„Proto povodeň, která přišla těsně před dokončením, sice prodlouží termín dokončení, ale rozhodně nebude městskou část Prahu 1 stát více, než bylo domluveno,“ dodala Blažková.

Zjištění škod je podle ní práce pro firmu Swietelsky a doba, kdy to bude rekonstrukce dokončena, bude určeno, až voda opadne. Podle aktuálních předpokladů by však měl být ostrov zpřístupněn na konci září. 

Zatopený Střelecký ostrov


Další články
Nahoru