dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Byznys

Zjednodušení Pravidel pro žadatele a příjemce Operačního programu Praha – pól růstu ČR

Dnem 14. prosince nabyla účinnosti aktualizace Pravidel pro žadatele a příjemce Operačního programu Praha – pól růstu. Hlavní věcné změny se týkají nejen příloh žádostí o podporu, ale také úpravy postupu pro oznamování změn v projektech a doplnění výjimky pro maximální výši úvazku u jednoho zaměstnavatele. Žadatele o podporu tak čeká několik významných zjednodušení, které napomohou lepšímu a efektivnějšímu čerpání evropských peněz.

Aktualizace Pravidel pro žadatele a příjemce Operačního programu Praha – pól růstu s sebou přináší hned několik změn. Ty se dotýkají například příloh žádostí o podporu, kde mimo jiné došlo k úpravě povinnosti dokládat tzv. ekonomickou analýzu, která se týká sociálních a ekonomických dopadů projektů. Žadatelé s projekty do 100 mil. Kč způsobilých výdajů nově tuto analýzu nemusejí složitě zpracovávat tak, že by vyplňovali velké množství údajů v prostředí MS2014+, ale mohou sociální a ekonomické dopady doložit jednodušeji. Mění se i povinnost zpracovávat tzv. finanční analýzu, kterou nově nebudou muset předkládat malé projekty do objemu 5 mil. Kč celkových způsobilých výdajů.

„Tato úprava se dotkne všech v budoucnu vyhlášených kolových výzev a také všech výzev průběžných. Jedná se o další krok směrem k zjednodušení podání žádostí o podporu, a tak doufáme, že žadatelé tuto změnu uvítají,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Dále byla nově doplněna výjimka pro maximální výši úvazku u jednoho zaměstnavatele, a to za účelem zjednodušení pravidel zejména pro pedagogické pracovníky. V řádně odůvodněných případech a u vybraných zaměstnanců bude tedy možné navýšit čerpání úvazku po nezbytně dlouhou dobu až do výše 1,2 úvazku.

„Jako radní pro školství a evropské fondy zároveň jsem při rozhovorech s řediteli škol a pedagogy byla mnohokrát upozorněna, že pedagogičtí pracovníci zapojení do přípravy a realizace evropských projektů na svých školách a institucích musí tuto činnost vykonávat nad rámec svých pracovních povinností a pracovní doby, za což ale nemohli být podle dosavadních pravidel spravedlivě odměněni. Rozhodla jsem se proto ve spolupráci s magistrátním odborem evropských fondů iniciovat jednání s Evropskou komisí ohledně změny, která by umožnila těmto zaměstnancům navýšit úvazek. Jsem ráda, že jsme v tomto ohledu nalezli pochopení a k navýšení povoleného maximálního úvazku došlo,“ uvedla Ropková.

„Zjednodušení se týká zaměstnanců, kteří sice mají plný úvazek, ale je nezbytné a žádoucí, aby se na projektu podíleli nad rámec standardního úvazku. Jde například o pedagogy, pedagogicko-psychologické poradce, vědeckovýzkumné pracovníky a jiné specialisty. Uvedenou výjimku naopak nemohou uplatnit zaměstnanci na manažerských nebo administrativních pozicích,“ doplnil Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

V rámci aktualizace došlo také k úpravě postupu pro oznamování změn v projektech. Změny je nyní nutné oznamovat již před podáním zprávy o realizaci, nikoli až současně s ní.

Více informací o Operačním programu Praha – pól růstu ČR mohou zájemci nalézt na: www.penizeproprahu.cz.


Rádio Expres FM zaznamenává nejvyšší poslechovost za svou historii. Dopomohla i nová večerní show

Včera v 10:50

Pražské rádio Expres FM má nejvyšší poslechovost ve své šestnáctileté historii. Vyplývá to z aktuálních výsledků průzkumu Radioprojektu, které potvrdily vzestupnou tendenci v rámci denní i týdenní poslechovosti stanice. 

Bezpečné dodávky plynu jistí každý den 230 pracovníků pohotovostní služby

8. srpna 2018 v 15:33

Více než dvě stě plynařů je připraveno v jakoukoli denní dobu okamžitě vyrazit a co nejrychleji prověřit hlášení o závadách nebo úniku plynu, které lidé oznamují prostřednictvím nonstop linky plynové pohotovosti na čísle 1239. Pracovníci společnosti GridServices se v rámci skupiny innogy starají...

Sledujte sdílení kol a automobilů v aplikaci Moje Praha

8. srpna 2018 v 09:14

Po více jak půlročním provozu přichází aplikace Moje Praha s novinkami, které přinášejí Pražanům nové praktické informace. Vedle přehledu kulturního dění v metropoli a navigační služby na nejbližší místa ve veřejném prostoru, jako jsou úřady, volná parkovací místa, dětská hřiště, lékárny nebo...

Daniel Barták je bezpečnostním ředitelem DPP

3. srpna 2018 v 09:43

Dopravní podnik má od 1. srpna nového bezpečnostního ředitele. Nově bude funkci vykonávat Daniel Barták. Nahradil tak Antonína Fedorka, který k 31. červenci ukončil v DPP pracovní poměr.

V pololetí přibylo nejvíce podnikatelů za poslední tři roky

3. srpna 2018 v 08:17

V prvním pololetí roku 2018 začalo v České republice podnikat 31 187 fyzických osob, zatímco své podnikání ukončilo 24 698 lidí. Díky tomu v České republice přibylo během prvního pololetí 6 492 fyzických osob podnikatelů, o 43 % více než před rokem a nejvíce za poslední tři roky. Počet podnikatelů...

Počet českých firem s britským vlastníkem stále roste

1. srpna 2018 ve 12:05

Velká Británie by měla opustit Evropskou unii koncem března 2019. Poradenská společnost Bisnode, která dlouhodobě sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty, zveřejnila analýzu, ve které porovnává, jak se brexit vyvíjí z pohledu podnikání britských firem v České republice....

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

27. července 2018 ve 12:10

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší...

V prvním pololetí vzniklo 16 154 nových firem, hodně společností ale také zaniká

25. července 2018 v 15:19

V roce 2017 vzniklo nejvíc firem od předkrizového roku 2007. Loňský rekord v počtu nově registrovaných firem se zřejmě letos překonat nepodaří, přesto podnikatelé zakládají nové firmy stále rychlým tempem. V prvním pololetí jich vzniklo 16 154, což je o 7 procent méně než ve srovnatelném období...

Další články
Nahoru