Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
DopravaPolitika

Zjednejte nápravu ohledně Blanky, vyzývá hlavní město Praha 6

Městská část Praha 6 reaguje na zrušení kolaudačního souhlasu tunelu Blanka, o kterém před několika dny rozhodl Městský soud v Praze. Po hlavním městě žádá informaci, jak bude dále postupovat, a vyzývá jej k zjednání nápravy. Hlavní řešení Praha 6 vidí v dostavbě okruhu kolem metropole.   

Na kolaudaci tunelu Blanka čekala Praha téměř pět let, stavba zatím fungovala v plném provozu v rámci zkušebního režimu. Kolaudační souhlas byl podmíněn dostavbou okruhu v jeho severozápadním kvadrantu, k čemuž ale nedošlo.

Radní Prahy 6 pro strategický rozvoj Eva Smutná se proto nyní obrátila dopisem na Adama Scheinherra, náměstka pražského primátora pro dopravu, aby se za hlavní město vyjádřil, jak bude situace dále řešena. Dopis radní Smutné dostali na vědomí také primátor Prahy Zdeněk Hřib a 1. náměstek primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu Petr Hlaváček.

„Blanka po celých pět let svého provozu plní roli dvojokruhu, na což ale nebyla projektována. Otevření tunelu tak Prahu 6 doslova ucpalo. Rezidenční části, jako je zejména Patočkova ulice nebo ulice Jugoslávských partyzánů, nyní úpí pod náporem automobilové dopravy. Minimálně polovina aut by přitom měla jezdit po dálnici kolem letiště a vnitřní Praze se zcela vyhnout,“ konstatuje za Prahu 6 radní Eva Smutná.

Na neutěšenou dopravní situaci v souvislosti s tunelem Blanka a nedokončeným okruhem kolem Prahy upozorňuje městská část opakovaně. „Naše připomínky však magistrát zcela ignoruje, bohužel nám není vyhověno ani se zprovozněním světelných zábran, které by zmírnily průjezd hustě obydleným územím Prahy 6,“ přibližuje Smutná.

„Hlavní město dokonce nevyslyšelo ani náš poměrně jednoduchý podnět ke zkapacitnění nájezdu na most Barikádníků, kde stačilo přemalovat čáry na silnici. Jednali jsme o tom nejen s Prahou 8, ale dokonce i se sdružením Holešovičky pro lidi, které kolaudační souhlas tunelu napadlo u soudu,“ pokračuje.

Městská část Praha 6 navrhovala v minulosti i další kroky, jako například světelné závory na příjezdových komunikacích. Prakticky jediné účinné řešení však podle Prahy 6 nadále spočívá v dostavbě okruhu kolem metropole.

„Pan primátor už se zřejmě vidí v příští vládě a tomu odpovídají kroky, kterým dává prioritu. Dostavba silničního okruhu kolem Prahy to zjevně není. Ještě tři čtvrtě roku však má řídit hlavní město,” uzavírá Eva Smutná.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Další články
Nahoru