Dnes Úterý - mlha 1°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
DopravaPolitika

Zjednejte nápravu ohledně Blanky, vyzývá hlavní město Praha 6

Městská část Praha 6 reaguje na zrušení kolaudačního souhlasu tunelu Blanka, o kterém před několika dny rozhodl Městský soud v Praze. Po hlavním městě žádá informaci, jak bude dále postupovat, a vyzývá jej k zjednání nápravy. Hlavní řešení Praha 6 vidí v dostavbě okruhu kolem metropole.   

Na kolaudaci tunelu Blanka čekala Praha téměř pět let, stavba zatím fungovala v plném provozu v rámci zkušebního režimu. Kolaudační souhlas byl podmíněn dostavbou okruhu v jeho severozápadním kvadrantu, k čemuž ale nedošlo.

Radní Prahy 6 pro strategický rozvoj Eva Smutná se proto nyní obrátila dopisem na Adama Scheinherra, náměstka pražského primátora pro dopravu, aby se za hlavní město vyjádřil, jak bude situace dále řešena. Dopis radní Smutné dostali na vědomí také primátor Prahy Zdeněk Hřib a 1. náměstek primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu Petr Hlaváček.

„Blanka po celých pět let svého provozu plní roli dvojokruhu, na což ale nebyla projektována. Otevření tunelu tak Prahu 6 doslova ucpalo. Rezidenční části, jako je zejména Patočkova ulice nebo ulice Jugoslávských partyzánů, nyní úpí pod náporem automobilové dopravy. Minimálně polovina aut by přitom měla jezdit po dálnici kolem letiště a vnitřní Praze se zcela vyhnout,“ konstatuje za Prahu 6 radní Eva Smutná.

Na neutěšenou dopravní situaci v souvislosti s tunelem Blanka a nedokončeným okruhem kolem Prahy upozorňuje městská část opakovaně. „Naše připomínky však magistrát zcela ignoruje, bohužel nám není vyhověno ani se zprovozněním světelných zábran, které by zmírnily průjezd hustě obydleným územím Prahy 6,“ přibližuje Smutná.

„Hlavní město dokonce nevyslyšelo ani náš poměrně jednoduchý podnět ke zkapacitnění nájezdu na most Barikádníků, kde stačilo přemalovat čáry na silnici. Jednali jsme o tom nejen s Prahou 8, ale dokonce i se sdružením Holešovičky pro lidi, které kolaudační souhlas tunelu napadlo u soudu,“ pokračuje.

Městská část Praha 6 navrhovala v minulosti i další kroky, jako například světelné závory na příjezdových komunikacích. Prakticky jediné účinné řešení však podle Prahy 6 nadále spočívá v dostavbě okruhu kolem metropole.

„Pan primátor už se zřejmě vidí v příští vládě a tomu odpovídají kroky, kterým dává prioritu. Dostavba silničního okruhu kolem Prahy to zjevně není. Ještě tři čtvrtě roku však má řídit hlavní město,” uzavírá Eva Smutná.


Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

Dnes v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

Včera ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

Včera v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Další články
Nahoru