dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Žižkovští patrioti křtili průvodce Prahou 3, který strčí bedekry hravě do kapsy
Křtu se ujala starostka třetí městské části Vladislava Hujová. Foto: archiv

Žižkovští patrioti křtili průvodce Prahou 3, který strčí bedekry hravě do kapsy

Chcete lépe poznat třetí městskou část a objevit tak místa a souvislosti, o kterých jste doposud neměli ani tušení? Pak si pořiďte čerstvě vydanou publikaci s názvem Průvodce Prahou 3 aneb Žižkov s kouskem Vinohrad, která byla včera slavnostně pokřtěna v infocentru Prahy 3.

„Věřím, že v průvodci si každý najde to, co ho zajímá, a to nejen místa, které dobře zná, ale také ta méně známá, jež dohromady tvoří nezaměnitelný charakter Prahy 3,“ popřála nové publikaci starostka třetí městské části Vladislava Hujová.

Z běžné produkce knižních bedekrů vybočuje Průvodce Prahou 3 aneb Žižkov s kouskem Vinohrad hned v několika ohledech. Čtenářům totiž nabízí výběr ze tří tras, po kterých se mohou vydat za historií i současností městské části, přičemž první sleduje bývalou Vídeňskou cestu, druhá provede po starém Žižkově a třetí pak po hranicích Prahy 3.

Již v úvodní části publikace zaujme detailním kalendáriem, které čtenáře přenese do roku 1420, kdy se odehrála bitva na Vítkově, aby se následně dozvěděl, kdy byl Žižkov povýšen na město nebo že se roku 1953 Žižkov prostřednictvím tunelu propojil s Karlínem. V knižním průvodci nechybí ani mapky, které pomohou přesně lokalizovat jednotlivé pamětihodnosti, odkazy na další literaturu nebo autentické fotografie.

„Vždycky jsem si přál podobného průvodce přečíst, ale protože žádný podobný neexistoval, musel jsem si ho napsat. Napadlo mě, že by bylo fajn, kdyby se třeba i Žižkováci prošli svojí čtvrtí a mohli se dozvědět trošku víc o místech, kde žijí,“ vysvětlil s nadsázkou autor průvodce a žižkovský patriot Pavel Trojan, který na slavnostní křest své knihy dorazil ve stylovém oděvu.

Zájemci o publikaci Průvodce Prahou 3 aneb Žižkov s kouskem Vinohrad si ji za 100 korun mohou pořídit v infocentru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad.


Další články
Nahoru