dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Žižkovský masopust: rekordy a Sto zvířat
Na Žižkovském masopustu vystoupí známý soubor Studnice. Foto: www.praha3.cz

Žižkovský masopust: rekordy a Sto zvířat

Masopustní oslavy v Praze pokračují. Tradiční české maškary, obří masky či překonání českého rekordu o největší huspeninu. To vše mohou vidět návštěvníci již 20. jubilejního ročníku Žižkovského masopustu, který se koná v úterý odpoledne. Na akci zahraje kapela Sto zvířat.

Srocování masek začne již od 16 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde bude hrát kapela Žížkovská smršť a bubeníci z Tam Tam Batucada. Na náměstí jsou od 10 hodin přichystány mimořádné farmářské trhy.

Masopustní průvod vyrazí v úterý 12. února z náměstí Jiřího z Poděbrad, v cíli průvodu před stadionem Viktorie Žižkov bude hrát kapela Sto zvířat. 
 

Samotný průvod vyrazí do ulic v 17 hodin, v jeho průběhu budou rozdávány zabijačkové pochoutky. Oproti loňskému ročníku bude trasa ukončena v dolní části Žižkova.

„Uvědomili jsme si, že v dolní části Žižkova se nekoná tolik akcí, a rádi bychom tak zapojili i další obyvatele Prahy 3 do našich tradičních programů,“ odůvodnila změny starostka Vladislava Hujová (TOP 09).

Zápis do České knihy rekordů?

Masopust letos opět ozdobí jediný český masopustní soubor, který se může pochlubit zápisem do knihy nemateriálního kulturního dědictví UNESCO – soubor Studnice.

Chybět nebudou ani obří masky, které do průvodu přinesou studenti Střední uměleckoprůmyslové školy ze Žižkova náměstí, kejklíři, hasiči v historických uniformách ani flašinetáři.

První větší zastávka bude v Mahlerových sadech u Žižkovské věže, poté průvod projde Kubelíkovou a Lupáčovou ulicí a dorazí k radnici na Havlíčkově náměstí. Zde bude druhá větší zastávka, při které starostka předá masopustu symbolický klíč od Žižkova. Poslední zastávkou je park před stadionem Viktorie Žižkov.

Na tomto místě budou účastníci průvodu svědky pokusu o zápis do České knihy rekordů, tentokrát půjde o největší huspeninu. Výsledek pokusu budou moci diváci nejen zhlédnout, ale i sníst. Masopustní finále bude na otevřeném pódiu před stadionem patřit kapele Sto zvířat.

Program masopustního průvodu – úterý 12. února:

16.00 – srocování masek na náměstí Jiřího z Poděbrad, hraje Žižkovská smršť a bubeníci z Tam Tam Batucada
17.00 – start masopustního průvodu
17.15 – první zastávka – Mahlerovy sady u Žižkovské věže
18.00 – druhá zastávka – Havlíčkovo náměstí – starostka předá masopustu klíče od Žižkova
19.00 – park před Viktorkou – pokus o rekord – největší huspenina
19.45 – koncert skupiny Sto zvířat


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru