dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Žižkovský festival Apríles letos na vlně rocku a crossoveru, zájemci se dostanou i do bunkru
Festival Apríles se každoročně vyznačuje pohodovou atmosférou. Foto: www.apriles.cz

Žižkovský festival Apríles letos na vlně rocku a crossoveru, zájemci se dostanou i do bunkru

Jednodenní neziskový festival Apríles se v sobotu 23. dubna vrátí na Parukářku v Praze 3. Studenti oboru Arts Management Vysoké školy ekonomické v Praze připravili již 6. ročník, letos s tématem žižkovských ulic. Vstup je zdarma.     

Apríles

Neziskový festival, který původně vznikl jako praktická seminární práce studentů Arts Managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. V roce 2014 se přestěhoval ze Stromovky na žižkovskou Parukářku a začal se postupně zaměřovat na specifickou žižkovskou kulturu a rozmanitost tamního života. 

Hudební produkci zahájí po 16. hodině pražská kapela Wild Tides a po nich scénu přebere brněnské rockové trio Rattle Bucket. Headlinery večera budou znovuzrození Cocotte Minute a nakonec se vám představí i česko-slovenští John Wolfhooker.  

Doprovodný program startuje ale už ve 14 hodin. Na světlo Žižkova ze svých sklepních prostor vystoupí divadelní skupina OLDstars s festivalovým představením Sen noci, po kterých předvedou svůj moderně pojatý cirkus mladí Cink Cink Cirk. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na prohlídky bunkru Parukářka s průvodcem, které byly v minulém roce velmi žádané. Apríles přinese i výstavy, a to rovnou dvě – fotografie starého Žižkova od Pavla Kuby či kultovní komiksové kresby Martyho frky.

„Třešničkou na dortu bude pro diváky soutěž o lístky na Žižkovskou věž, která nám pomáhala společně s Grafficonem zrealizovat naši fotostěnu, která v tom sehraje důležitou roli," říká Martina Pavlíčková, organizátorka festivalu.

O zábavu budou mít postaráno i děti, kterým program připraví mimo jiné kino Aero  promítáním nových českých animovaných pohádek a animační dílnou.

Link na facebookovou událost festivalu Apríles je zde:  https://www.facebook.com/events/238109979862132/ 

apriles-plakat-nahled


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru