dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Žižkovský betlém oživí další figurky: Žižkovský Pepík, Žižkovská Fiflena nebo Jára Cimrman
Foto: MČ Praha 3

Žižkovský betlém oživí další figurky: Žižkovský Pepík, Žižkovská Fiflena nebo Jára Cimrman

Během adventu a vánočních svátků bude v Informačním centru Praha 3 opět vystavený Žižkovský betlém, který se rozrostl o další figurky.

Švejk, Jára Cimrman, Žižkovský Pepík, Žižkovská Fiflena a strážmistr přibyly do Žižkovského betléma vedle Rychlých šípů, Franze Josefa I., Karla Hartiga, T. G. Masaryka a „svaté žižkovské rodinky“.

Na nových figurkách pracovali studenti 4. ročníku SUPŠ, kteří je musí ještě barevně vylepšit, přičemž v záloze mají ještě neodlitou figurku létajícího Jana Tleskače, jenž bude instalován pravděpodobně až napřesrok.

„Vyrobit jednu figurku trvá přibližně týden až čtrnáct dní, pak se ale musí ještě odlít a dostat nátěr. Rádi bychom také betlém elektrifikovali, popřípadě i ozvučeli,“ vysvětlil vyučující Richard Pešek, který vedl studenty během výroby.

zizkovsky-betlem-2-nahled Podle starostky Vladislavy Hujové se bude Žižkovský betlém průběžně rozšiřovat o další prostranství nebo charizmatické postavy. V úvahu přichází např. žižkovský rodák Jaroslav Seifert, ale také figurky, které by zobrazovaly typické dělnické profese.

Žižkovský betlém bude k vidění v infocentru během adventu a vánočních svátků.

zizkovsky-betlem-1-nahled


Další články
Nahoru