dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Žižkovský betlém má nové obyvatele. Žižkovskou fiflenu, Jana Tleskače nebo Pepíka
Foto: MČ Praha 3

Žižkovský betlém má nové obyvatele. Žižkovskou fiflenu, Jana Tleskače nebo Pepíka

Až do konce ledna bude v informačním centru vystavený Žižkovský betlém, který se od loňska rozrostl o další charizmatické figurky.

Švejk, Jára Cimrman, Žižkovský Pepík, Žižkovská fiflena, létající Jan Tleskač a strážmistr přibyli do Žižkovského betléma vedle Rychlých šípů, Franze Josefa I., Karla Hartiga, T. G. Masaryka a „svaté žižkovské rodinky“. Na nových figurkách pracovali studenti 4. ročníku SUPŠ, kteří je ještě před nedávnem barevně dodělávali.

Podle starostky Vladislavy Hujové se bude Žižkovský betlém průběžně rozšiřovat o další prostranství nebo postavy. V úvahu přichází např. žižkovský rodák Jaroslav Seifert, ale také figurky, které by zobrazovaly typické prvorepublikové profese.

Žižkovský betlém je k vidění v infocentru radnice Prahy 3.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Betlémské světlo plane ve foyer Nové radnice

17. prosince 2016 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Plamének Betlémského světla je k dispozici Pražanům ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít až do 6. ledna. 

Další články
Nahoru