dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Žižkovský advent. Zábava pro děti i dospělé
Žižkovský advent začne 4. prosince. Foto: archiv

Žižkovský advent. Zábava pro děti i dospělé

Seriál akcí, které už tradičně v předvánočním čase pro širokou veřejnost pořádá městská část Praha 3, letos vypukne ve čtvrtek 4. a potrvá až do neděle 21. prosince. V pestrém kulturním programu nechybí divadelní ani hudební vystoupení pro dospělé, na své si ale přijdou také nejmenší návštěvníci.

Advent zahájí ve čtvrtek 4. prosince koncert souboru Lyra Da Camera, který vystoupí v Betlémské kapli v Prokopově ulici s předvánočně laděným programem. Na něj následující den naváže Čertovsky popletený Mikuláš, který bude rozdávat dobrou náladu na náměstí Jiřího z Poděbrad.

V sobotu 6. prosince pak v Žižkovském divadle Járy Cimrmana vypukne „Žižkovské hemžení“ spojené s prodejem výtvarných prací, designových dárků a módních doplňků, které vyvrcholí představením divadla Aqualung Válka s mloky.

Milovníci amerických spirituálů mohou v úterý 9. prosince vyrazit na adventní večer v kavárně Mezzoforte v Roháčově ulici, kde své umění předvede mezinárodní vokální skupina Let´s Go!

Ve čtvrtek 11. prosince pak do Tapatanu v Seifertově ulici dorazí Ema a Bára Srncovy, které tu spolu s Vlastimilem Harapesem a pěveckým sborem Cantarina odstartují podvečer plný čtení, vyprávění a zpívání.

Prostory kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad rozezní v pátek 12. prosince koncert orchestru Collegium 1704, který se věnuje poučené interpretaci staré hudby na historické nástroje.

Netradiční undergroundový advent letos proběhne v hospodě U vystřelenýho oka, kde v neděli 14. prosince vystoupí The Plastic People Of The Universe.

O týden později, 21. prosince, proběhne vánoční besídka s undergroundovým překvapením.

V Oku ale tradičně pamatují také na děti, které můžou v sobotu 13. prosince od hospůdky vyrazit na adventní stezku národního bohatství, kde se zábavnou formou seznámí s tradicemi adventních svátků.

Převážně dětem budou určeny také Čertovsky popletené Vánoce, které jsou plánovány na pátek 19. prosince na náměstí Jiřího z Poděbrad.

O den později na tomtéž místě vyroste živý betlém Divadla v Pytli, který v pohádkové chaloupce předvede vánoční zvyky a tradice.

Šnůru adventních akcí pak uzavře v neděli 21. prosince vánoční koncert na schodech kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Všechny adventní akce jsou zdarma.


Další články
Nahoru