dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
5°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu
Sociální bistro Střecha je v Maláčově ulici 25 na Žižkově. Foto: archiv

Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu

V únoru tohoto roku otevřelo na pražském Žižkově nové bistro – družstevně vlastněný sociální podnik Střecha. Práci v něm najdou lidé bez domova a lidé po výkonu trestu. Momentálně tam z těchto skupin, které mají ztížený přístup na pracovní trh, pracuje pět lidí.

Sociální družstvo Střecha chce ale už nyní růst, aby mohlo zaměstnat další lidi. Na začátku října spustilo fundraisingovou kampaň na serveru Darujme.cz, kterou podpořili například producent a zpěvák James Cole, nebo novinářka Apolena Rychlíková. K dnešnímu dni přispělo 22 lidí a bylo vybráno 13 750 korun.

Přispět lze zde: www.darujme.cz/projekt/1201135

Z vybraných peněz hodlá Střecha spolufinancovat cateringové služby a do budoucna plánuje i otevření nové pobočky s pekárnou a cukrárnou.

Střecha nyní zaměstnává pět lidí se zkušeností s bezdomovectvím nebo po výkonu trestu. Ti se nyní mohou stát i členy družstva a podnik tak spoluvlastnit. 


Praha se připojí k výzvě evropských měst ohledně platforem pro krátkodobé ubytování

26. ledna 2020 v 09:29

Praha se připojí k výzvě několika evropských měst Evropské komisi, aby začala řešit celoevropskou regulaci platforem pro krátkodobé ubytování typu Airbnb. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Město také jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o národní regulaci, dva předchozí návrhy Poslanecká...

Dotace od hlavního města podpoří výstavu dostupného bydlení, rozhodli zastupitelé

26. ledna 2020 v 09:19

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování...

Další články
Nahoru