dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu
Sociální bistro Střecha je v Maláčově ulici 25 na Žižkově. Foto: archiv

Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu

V únoru tohoto roku otevřelo na pražském Žižkově nové bistro – družstevně vlastněný sociální podnik Střecha. Práci v něm najdou lidé bez domova a lidé po výkonu trestu. Momentálně tam z těchto skupin, které mají ztížený přístup na pracovní trh, pracuje pět lidí.

Sociální družstvo Střecha chce ale už nyní růst, aby mohlo zaměstnat další lidi. Na začátku října spustilo fundraisingovou kampaň na serveru Darujme.cz, kterou podpořili například producent a zpěvák James Cole, nebo novinářka Apolena Rychlíková. K dnešnímu dni přispělo 22 lidí a bylo vybráno 13 750 korun.

Přispět lze zde: www.darujme.cz/projekt/1201135

Z vybraných peněz hodlá Střecha spolufinancovat cateringové služby a do budoucna plánuje i otevření nové pobočky s pekárnou a cukrárnou.

Střecha nyní zaměstnává pět lidí se zkušeností s bezdomovectvím nebo po výkonu trestu. Ti se nyní mohou stát i členy družstva a podnik tak spoluvlastnit. 


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru