dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
6°C
Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu
Sociální bistro Střecha je v Maláčově ulici 25 na Žižkově. Foto: archiv

Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu

V únoru tohoto roku otevřelo na pražském Žižkově nové bistro – družstevně vlastněný sociální podnik Střecha. Práci v něm najdou lidé bez domova a lidé po výkonu trestu. Momentálně tam z těchto skupin, které mají ztížený přístup na pracovní trh, pracuje pět lidí.

Sociální družstvo Střecha chce ale už nyní růst, aby mohlo zaměstnat další lidi. Na začátku října spustilo fundraisingovou kampaň na serveru Darujme.cz, kterou podpořili například producent a zpěvák James Cole, nebo novinářka Apolena Rychlíková. K dnešnímu dni přispělo 22 lidí a bylo vybráno 13 750 korun.

Přispět lze zde: www.darujme.cz/projekt/1201135

Z vybraných peněz hodlá Střecha spolufinancovat cateringové služby a do budoucna plánuje i otevření nové pobočky s pekárnou a cukrárnou.

Střecha nyní zaměstnává pět lidí se zkušeností s bezdomovectvím nebo po výkonu trestu. Ti se nyní mohou stát i členy družstva a podnik tak spoluvlastnit. 


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru