dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu
Sociální bistro Střecha je v Maláčově ulici 25 na Žižkově. Foto: archiv

Žižkovské sociální bistro Střecha chce zaměstnat další lidi bez domova a po výkonu trestu

V únoru tohoto roku otevřelo na pražském Žižkově nové bistro – družstevně vlastněný sociální podnik Střecha. Práci v něm najdou lidé bez domova a lidé po výkonu trestu. Momentálně tam z těchto skupin, které mají ztížený přístup na pracovní trh, pracuje pět lidí.

Sociální družstvo Střecha chce ale už nyní růst, aby mohlo zaměstnat další lidi. Na začátku října spustilo fundraisingovou kampaň na serveru Darujme.cz, kterou podpořili například producent a zpěvák James Cole, nebo novinářka Apolena Rychlíková. K dnešnímu dni přispělo 22 lidí a bylo vybráno 13 750 korun.

Přispět lze zde: www.darujme.cz/projekt/1201135

Z vybraných peněz hodlá Střecha spolufinancovat cateringové služby a do budoucna plánuje i otevření nové pobočky s pekárnou a cukrárnou.

Střecha nyní zaměstnává pět lidí se zkušeností s bezdomovectvím nebo po výkonu trestu. Ti se nyní mohou stát i členy družstva a podnik tak spoluvlastnit. 


Moje stopa: Praha 10 zná vítězné projekty v rámci participativního rozpočtu

Včera v 19:27

Výsledky hlasování čtvrtého ročníku projektu participativního rozpočtu „Moje Stopa“ byly vyhlášeny na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 10, kam byli také pozváni navrhovatelé jednotlivých projektů. O přízeň hlasů se ucházelo celkem 11 návrhů na zvelebení veřejných prostor po celém území desáté...

Vousatá krasavice se procházela po pražském sídlišti, podívejte se na ni

Včera v 11:42

V neděli odpoledne přijalo operační středisko městské policie hlášení o agamě vousaté, která se proháněla v Pavlíkově ulici v Praze 4. Strážníci zvíře odchytli a předali kolegům z odchytové služby, kteří ji převezli do útulku v Dolních Měcholupech. Agama vousatá žije v Austráli, zároveň je...

Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

24. března 2019 v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Další články
Nahoru