Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
FestivalyPražský životVíkend

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

2. 6. 2023 - 3. 6. 2023
Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení pivních tácků.

Akce proběhne v pátek 2. června od 12 do 21 hodin a v sobotu 3. června od 10 do 21 hodin, u výčepních pultů se na Parukářce bude prezentovat dohromady 33 menších pivovarů. Vedle těch českých půjde také o dva ze sousedního Polska. Pro jednotlivé pivovary budou moci návštěvníci hlasovat, přičemž ten s nejvíce hlasy obdrží na závěr programu ocenění z rukou radního Prahy 3 Pavla Křečka. Pivo bude možné konzumovat ze zálohovaných kelímků. Zájemci si pak budou moci za 80 korun koupit speciální pivní sklenice nebo džbánky s logem festivalu, které jim poslouží i jako suvenýr.  

Bohatou pivní nabídku během obou festivalových dnů doplní občerstvení a zábava v podobě hudebních vystoupení a aktivit pro malé i velké. Vystoupí celkem devět muzikantských uskupení.

Koncertní program v pátek obstará například romská kapela Bachtale Apsa, kterou doprovodí zpěvačka a herečka Bára Hrzánová, či skupina Meadow Avenue kombinující jazz a funk.

V sobotu si všichni přítomní budou moci zatančit mj. na rokenrol v podání Slapdash Rockabilly nebo na hravou směsici tónů piana, saxofonu a trumpety v rámci vystoupení DJ Gadjo CZ Quartet.  

K ochutnávkám piva si návštěvníci budou moci dát pokrmy například z argentinské nebo arménské kuchyně.

Návštěvníci se také v sobotu budou moci zúčastnit soutěže v otáčení pivních tácků. V pátek i v sobotu pak policisté a dobrovolní hasiči na Parukářce představí svou techniku a Český červený kříž atraktivní formou poskytne osvětu ohledně první pomoci. Děti si díky spolku SportKids budou moci vyzkoušet různé sportovní aktivity, např. lukostřelbu, balancování na laně nebo jízdu na kole po speciální dráze. Rodinné centrum Nová Trojka pak bude mít připravené dílny, kde si děti vyrobí drobné předměty. 

 

Čtěte také:


Autor: Alo

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Žižkovská ulice patřila na jeden den jen dětem

25. května 2023 v 18:17

Praha 3 společně s dalšími čtyřmi organizacemi uspořádala první ročník sousedské akce UŽIJ SI ULICI! Konala se ve středu 24. května odpoledne zejména přímo na ulici U Zásobní zahrady, jako i v přilehlých zahradách organizací IC Zahrada, MŠ U Zásobní zahrady, MŠ Paleček a Základní škola...

Festival kreativní byrokracie 2023

25. května 2023 v 10:20

Festival kreativní byrokracie propojuje úředníky s politiky, akademiemi, byznysem a neziskovým sektorem, aby společně pracovali na řešeních pro lepší fungování našich institucí a veřejné správy. Na programu jsou inspirativní přednášky, workshopy a debaty – ale také filmy, živá hudba i temná...

Další články
Nahoru