Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyPražský životVíkend

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

2. 6. 2023 - 3. 6. 2023
Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení pivních tácků.

Akce proběhne v pátek 2. června od 12 do 21 hodin a v sobotu 3. června od 10 do 21 hodin, u výčepních pultů se na Parukářce bude prezentovat dohromady 33 menších pivovarů. Vedle těch českých půjde také o dva ze sousedního Polska. Pro jednotlivé pivovary budou moci návštěvníci hlasovat, přičemž ten s nejvíce hlasy obdrží na závěr programu ocenění z rukou radního Prahy 3 Pavla Křečka. Pivo bude možné konzumovat ze zálohovaných kelímků. Zájemci si pak budou moci za 80 korun koupit speciální pivní sklenice nebo džbánky s logem festivalu, které jim poslouží i jako suvenýr.  

Bohatou pivní nabídku během obou festivalových dnů doplní občerstvení a zábava v podobě hudebních vystoupení a aktivit pro malé i velké. Vystoupí celkem devět muzikantských uskupení.

Koncertní program v pátek obstará například romská kapela Bachtale Apsa, kterou doprovodí zpěvačka a herečka Bára Hrzánová, či skupina Meadow Avenue kombinující jazz a funk.

V sobotu si všichni přítomní budou moci zatančit mj. na rokenrol v podání Slapdash Rockabilly nebo na hravou směsici tónů piana, saxofonu a trumpety v rámci vystoupení DJ Gadjo CZ Quartet.  

K ochutnávkám piva si návštěvníci budou moci dát pokrmy například z argentinské nebo arménské kuchyně.

Návštěvníci se také v sobotu budou moci zúčastnit soutěže v otáčení pivních tácků. V pátek i v sobotu pak policisté a dobrovolní hasiči na Parukářce představí svou techniku a Český červený kříž atraktivní formou poskytne osvětu ohledně první pomoci. Děti si díky spolku SportKids budou moci vyzkoušet různé sportovní aktivity, např. lukostřelbu, balancování na laně nebo jízdu na kole po speciální dráze. Rodinné centrum Nová Trojka pak bude mít připravené dílny, kde si děti vyrobí drobné předměty. 

 

Čtěte také:


Autor: Alo

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

Dnes v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

Patnáctého na Patnáctce

Dnes v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

Dnes v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

Včera v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

Včera v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Další články
Nahoru