Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Žižkovské pivobraní podpoří lidi s vážnou nemocí
31 kvě
1 čer
FestivalyVíkend
Program obohatí soutěž v otáčení pivních tácků. Foto: Žižkovské pivobraní

Žižkovské pivobraní podpoří lidi s vážnou nemocí

31. 5. 2024 - 1. 6. 2024
Na přelomu května a června se v Praze 3 na Parukářce uskuteční 11. ročník Žižkovského pivobraní. Představí se na něm české i zahraniční minipivovary, nebudou chybět ani hudební vystoupení a dětský program. Akce ponese i dobročinný rozměr, ve spolupráci s projektem „Jiříkovo vidění“ podpoří pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

V žižkovském parku se představí více než tři desítky malých pivovarů, stánky budou otevřené v pátek 31. května od 12 do 21 hodin a v sobotu 1. června od 10 do 21 hodin. Návštěvníci budou moci hlasováním vybrat nejlepší minipivovar, který pak obdrží ocenění od městské části. Pivo bude možné konzumovat ze zálohovaných kelímků.

Jelikož se letošní pivobraní částečně koná na Den dětí, organizátoři rozšířili každoroční dětský program o nové aktivity. Během dětského dne, tj. v sobotu, na akci vystoupí kouzelník Pan Kravata a pro děti také bude připraveno airbrush tetování. 

V pátek a v sobotu bude dětem i dospělým prezentovat svou techniku Sbor dobrovolných hasičů Praha – Žižkov a s edukací ohledně správného poskytnutí první pomoci se připojí Český červený kříž. Sobotní program rovněž obohatí soutěž v otáčení pivních tácků.

Žižkovské pivobraní bude mít také dobročinný charakter. Na akci budou k ochutnání piva, jež jsou součástí projektu „Jiříkovo vidění“. Ten vznikl na podporu nevidomého fanouška pivovarnictví. Prodejem piva se podařilo vybrat finanční prostředky na speciální brýle, které člověku se zrakovým hendikepem pomohou rozpoznávat obličeje, předměty či barvy. Na pivobraní dojde k jejich slavnostnímu předání.

Projekt nyní rozšiřuje svou pomoc i na pacienty s ALS. Onemocnění způsobuje postupné ochabování svalstva a vede až k celkové paralýze člověka při zachování jeho mentálních schopností. Výtěžek z prodeje u příslušného stánku bude věnován na pomoc lidem s ALS a jejich rodinám.

Vedle pivních stánků na Parukářce vyroste pódium, jež bude převážně patřit hudebním interpretům. Zatančit si bude možné při vystoupení kapel jako Move Breakers, Zooblasters, Priestly Meadows a dalších.


Autor: puc

Bublinky na náplavce v Praze 2

Dnes v 05:14

Frizzante, prosecca a sekty od vinařů na náplavce Rašínova nábřeží v sobotu 22. června. Degustace je doplněna gastronomií a živou hudbou. K tomu všemu taneční show.

Barevná party v Butky Parku

Včera v 07:39

V sobotu 22. června v 10 hodin začne Barevná party. Vystoupí zpěvačka BibiBum se svými naučnými a veselými písničkami pro děti, následovat bude Silent disco, které ocení jak menší děti, tak dospívající a zatančit si mohou i rodiče.

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

14. června 2024 v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

Patnáctého na Patnáctce

13. června 2024 v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Festival jak víno v Praze 3

12. června 2024 v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Další články
Nahoru