dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Smršť hudebních stylů míří na Žižkov!
O Žižkovskou noc je tradičně velký zájem. Foto: Martin Krofta/www.zizkovskanoc.com

Smršť hudebních stylů míří na Žižkov!

Hudební multižánrový festival Žižkovská noc nabídne v pátek 1. března program v osmnácti žižkovských klubech, barech a hospodách. Mnoho hudebních stylů si bude možné vychutnat za jednotné vstupné.

Dramaturgie festivalu je založená na mladých nadějných kapelách, doplněná o známé a osvědčené interprety z České republiky i zahraničí.

Každý klub, ve kterém se uskuteční festivalové koncerty, představuje podle organizátorů specifický styl hudby. Kromě popu a rocku je dramaturgie zaměřena také na ska, reggae, world music, punk rock, metal, folk, hip hop či elektronickou hudbu a DnB.

Prostor je také dán okrajovým žánrům hudby jako moderní folk, hardcore či extrémní metal, kterým se velké festivaly vyhýbají pro jejich nekomerčnost a nezávislost na mainstreamu. Na festivalu dostanou prostor mladé studentské kapely i zvučná jména.

A na koho se mohou návštěvníci těšit? Zahrají například ČOKOVOKO, James Cole, Bounce!Bounce! (Kay+Tuzex ze Sunshine), Záviš, NVÚ, From Our Hands, Discoballs, Paulie Garand, All Faces Down(AUT), Civilní Obrana, Zoči Voči, FDK, Neonstream (AUT), Urragan Andrew and Reggae Orthodox, Tah Phrum Duh Bush+premRock(USA).

Všechny kluby jsou blízko sebe a přesun od jednoho k druhému nezabere více než čtvrt hodiny pěšky. Vstupné je 100 korun do osmnácti hodin, po té 150 korun. Vstupenky se prodávají jen na místě.  

Kam vyrazit na Žižkovskou noc:

Matrix – hlavní scéna MACBETH stage
XT3 – ska & reggae
bar Divočák – hip hop & rap
Kain – moderní hardcore 
bunkr Parukářka – punk & hardcore punk v atomovém krytu
hospoda Nad Viktorkou – youngblood rock’n’roll
U Voka – punk folková hospoda
Kuře v hodinkách – funky
klub Final – nejen post rocková scéna
klub Jet – hardcore & metal stage
hospoda Žižkovský Suterén – alternativa
rádio Street Culture – Večer Jiného Folku
bar Boulder – speciální akustické sety
klub Signal – drum’n’bass
bar Berlyn – poezie & alternativa
Divadelní Studio Žižkov – divadlo
hospoda U Habásků – garáž & hippies
kavárna & infocentrum Salé – diskuse, přednášky, filmy

Podrobný program festivalu je na stránkách www.zizkovskanoc.com


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru