Dnes Úterý - skorojasno 15°C
Zítra Středa - prehanky-dest 15°C
Úterý 20. 4. 2021
Svátek má Marcela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice
Provoz se loni vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže. Foto: nskz.cz

Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice

Nemocnice sv. Kříže Žižkov pokračuje v rekonstrukcí hlavní budovy v Kubelíkově ulici. Modernizací prochází i pokoje, kompletně je vyměněn i nábytek a postele.

„Postupně rekonstruujeme nemocniční pokoje. Do nemocnice přijel kamion plný nábytku, stěhování probíhalo o víkendu 14. a 15. listopadu. Nastěhovali jsme nové postele a stolky, které nahradily staré nepolohovatelné postele a nábytkové vybavení," sdělil ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

„Pandemie covid-19 zasáhla i do chodu Nemocnice Žižkov, která prochází modernizací a změnami, aby se stala vyhledávaným místem jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Chtěl bych poděkovat a ocenit, co kolegové z řad zdravotníků, ošetřovatelů, sester a dalších profesí, bez kterých by Nemocnice sv. Kříže Žižkov v období pandemie koronaviru nemohla fungovat, dokázali," pokračoval.

Letos proběhla úprava zázemí na 6. patře, přesun kanceláří a tím rozšíření prostor pro pacienty a pokoje. Vznikla nová zasedací místnost pro školení zaměstnanců, obnovila se nemocniční kaple. Její slavnostní otevření proběhne na začátku prosince. Zároveň probíhá rekonstrukce ambulancí a čekáren.

V rámci následných lůžek bylo rekonstruováno 4. patro. Tyto investice byly kolem patnácti milionů korun a další čtyři miliony připadly na vybavení pro pacienty. Příští rok proběhne oprava 2. a 5. patra, kde se budou nově rekonstruovat pokoje pro pacienty, sesterny a dělat nové rehabilitační zázemí spolu s jídelnou.

Současně bude přízemí budovy navráceno do stavu před rokem 1952. Spolu se zahradou se otevře nově vybudovaný vstup, udělá se nová kuchyň a nová odběrová místnost.

„Součástí bude i veřejná jídelna, kde si lidé z okolí budou moci koupit či sníst jídlo v domácí kvalitě a za výhodných podmínek. Tak jak tomu bylo, když vařily ženy v původních ženských domovech," dodal ředitel Tomáš Krajník.  Tato část rekonstrukce by měla být v hodnotě 15 až 20 milionů korun.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

18. dubna 2021 v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než jedenáct milionů korun – přesně pak 11,34 milionů korun – takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Další články
Nahoru