Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice
Provoz se loni vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže. Foto: nskz.cz

Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice

Nemocnice sv. Kříže Žižkov pokračuje v rekonstrukcí hlavní budovy v Kubelíkově ulici. Modernizací prochází i pokoje, kompletně je vyměněn i nábytek a postele.

„Postupně rekonstruujeme nemocniční pokoje. Do nemocnice přijel kamion plný nábytku, stěhování probíhalo o víkendu 14. a 15. listopadu. Nastěhovali jsme nové postele a stolky, které nahradily staré nepolohovatelné postele a nábytkové vybavení," sdělil ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

„Pandemie covid-19 zasáhla i do chodu Nemocnice Žižkov, která prochází modernizací a změnami, aby se stala vyhledávaným místem jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Chtěl bych poděkovat a ocenit, co kolegové z řad zdravotníků, ošetřovatelů, sester a dalších profesí, bez kterých by Nemocnice sv. Kříže Žižkov v období pandemie koronaviru nemohla fungovat, dokázali," pokračoval.

Letos proběhla úprava zázemí na 6. patře, přesun kanceláří a tím rozšíření prostor pro pacienty a pokoje. Vznikla nová zasedací místnost pro školení zaměstnanců, obnovila se nemocniční kaple. Její slavnostní otevření proběhne na začátku prosince. Zároveň probíhá rekonstrukce ambulancí a čekáren.

V rámci následných lůžek bylo rekonstruováno 4. patro. Tyto investice byly kolem patnácti milionů korun a další čtyři miliony připadly na vybavení pro pacienty. Příští rok proběhne oprava 2. a 5. patra, kde se budou nově rekonstruovat pokoje pro pacienty, sesterny a dělat nové rehabilitační zázemí spolu s jídelnou.

Současně bude přízemí budovy navráceno do stavu před rokem 1952. Spolu se zahradou se otevře nově vybudovaný vstup, udělá se nová kuchyň a nová odběrová místnost.

„Součástí bude i veřejná jídelna, kde si lidé z okolí budou moci koupit či sníst jídlo v domácí kvalitě a za výhodných podmínek. Tak jak tomu bylo, když vařily ženy v původních ženských domovech," dodal ředitel Tomáš Krajník.  Tato část rekonstrukce by měla být v hodnotě 15 až 20 milionů korun.


Autor: red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru