Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice
Provoz se loni vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže. Foto: nskz.cz

Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice

Nemocnice sv. Kříže Žižkov pokračuje v rekonstrukcí hlavní budovy v Kubelíkově ulici. Modernizací prochází i pokoje, kompletně je vyměněn i nábytek a postele.

„Postupně rekonstruujeme nemocniční pokoje. Do nemocnice přijel kamion plný nábytku, stěhování probíhalo o víkendu 14. a 15. listopadu. Nastěhovali jsme nové postele a stolky, které nahradily staré nepolohovatelné postele a nábytkové vybavení," sdělil ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

„Pandemie covid-19 zasáhla i do chodu Nemocnice Žižkov, která prochází modernizací a změnami, aby se stala vyhledávaným místem jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Chtěl bych poděkovat a ocenit, co kolegové z řad zdravotníků, ošetřovatelů, sester a dalších profesí, bez kterých by Nemocnice sv. Kříže Žižkov v období pandemie koronaviru nemohla fungovat, dokázali," pokračoval.

Letos proběhla úprava zázemí na 6. patře, přesun kanceláří a tím rozšíření prostor pro pacienty a pokoje. Vznikla nová zasedací místnost pro školení zaměstnanců, obnovila se nemocniční kaple. Její slavnostní otevření proběhne na začátku prosince. Zároveň probíhá rekonstrukce ambulancí a čekáren.

V rámci následných lůžek bylo rekonstruováno 4. patro. Tyto investice byly kolem patnácti milionů korun a další čtyři miliony připadly na vybavení pro pacienty. Příští rok proběhne oprava 2. a 5. patra, kde se budou nově rekonstruovat pokoje pro pacienty, sesterny a dělat nové rehabilitační zázemí spolu s jídelnou.

Současně bude přízemí budovy navráceno do stavu před rokem 1952. Spolu se zahradou se otevře nově vybudovaný vstup, udělá se nová kuchyň a nová odběrová místnost.

„Součástí bude i veřejná jídelna, kde si lidé z okolí budou moci koupit či sníst jídlo v domácí kvalitě a za výhodných podmínek. Tak jak tomu bylo, když vařily ženy v původních ženských domovech," dodal ředitel Tomáš Krajník.  Tato část rekonstrukce by měla být v hodnotě 15 až 20 milionů korun.


Autor: red

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Včera v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru