Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice
Provoz se loni vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže. Foto: nskz.cz

Žižkovská nemocnice modernizuje pokoje pro pacienty, na příští rok plánuje další investice

Nemocnice sv. Kříže Žižkov pokračuje v rekonstrukcí hlavní budovy v Kubelíkově ulici. Modernizací prochází i pokoje, kompletně je vyměněn i nábytek a postele.

„Postupně rekonstruujeme nemocniční pokoje. Do nemocnice přijel kamion plný nábytku, stěhování probíhalo o víkendu 14. a 15. listopadu. Nastěhovali jsme nové postele a stolky, které nahradily staré nepolohovatelné postele a nábytkové vybavení," sdělil ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

„Pandemie covid-19 zasáhla i do chodu Nemocnice Žižkov, která prochází modernizací a změnami, aby se stala vyhledávaným místem jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Chtěl bych poděkovat a ocenit, co kolegové z řad zdravotníků, ošetřovatelů, sester a dalších profesí, bez kterých by Nemocnice sv. Kříže Žižkov v období pandemie koronaviru nemohla fungovat, dokázali," pokračoval.

Letos proběhla úprava zázemí na 6. patře, přesun kanceláří a tím rozšíření prostor pro pacienty a pokoje. Vznikla nová zasedací místnost pro školení zaměstnanců, obnovila se nemocniční kaple. Její slavnostní otevření proběhne na začátku prosince. Zároveň probíhá rekonstrukce ambulancí a čekáren.

V rámci následných lůžek bylo rekonstruováno 4. patro. Tyto investice byly kolem patnácti milionů korun a další čtyři miliony připadly na vybavení pro pacienty. Příští rok proběhne oprava 2. a 5. patra, kde se budou nově rekonstruovat pokoje pro pacienty, sesterny a dělat nové rehabilitační zázemí spolu s jídelnou.

Současně bude přízemí budovy navráceno do stavu před rokem 1952. Spolu se zahradou se otevře nově vybudovaný vstup, udělá se nová kuchyň a nová odběrová místnost.

„Součástí bude i veřejná jídelna, kde si lidé z okolí budou moci koupit či sníst jídlo v domácí kvalitě a za výhodných podmínek. Tak jak tomu bylo, když vařily ženy v původních ženských domovech," dodal ředitel Tomáš Krajník.  Tato část rekonstrukce by měla být v hodnotě 15 až 20 milionů korun.


Autor: red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru