dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Žižkov žije masopustem
Již tradičně čekaly na návštěvníky vepřové hody. Foto: Praha 3

Žižkov žije masopustem

Masopustní veselice, kterou o víkendu odstartovaly hudební vystoupení, filmové projekce a vepřové hody, vyvrcholí v úterý 17. února masopustním průvodem. Ten začne na náměstí Jiřího z Poděbrad v 16 hodin.

Letošní masopustní oslavy vypukly v sobotu 14. února na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se o pořádný masopustní mumraj postaralo vystoupení bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

Již tradičně čekaly v neděli na návštěvníky vepřové hody v hospodě U Vystřelenýho oka. Servírovaly se klasické zabijačkové pochoutky, jako jelítka a jitrnice, vepřová krkovice se zelím a knedlíkem, tmavý prejt, pečená vepřová kolena nebo zabijačkový guláš. K poslechu zahráli Veselí skláři, formace tvořená profesionálními hudebníky a dechovou sekcí kapely Sto zvířat.

Masopustní program  pokračoval vystoupením Pavlíny Filipovské a Karla Štědrého, kteří se sešli na pódiu Kongresového sálu hotelu Olšanka a potěšili posluchače nejen největšími hity své kariéry, ale i vyprávěním, když Pavlína Filipovská vzpomínala na své dětství prožité na Žižkově. Neděli zakončilo promítání filmů Paddington a Divoké historky v kině Aero.

zizkov-masopust-4-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

zizkov-masopust-2-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zizkov-masopust-1-nahled


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru