dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Pražská kultura

Žižkov o víkendu oslaví konec velké války a uctí památku padlých

Pro všechny, kteří chtějí oslavit 100. výročí konce 1. světové války a vzdát čest všem padlým a válečným veteránům, připravila městská část Praha 3 další dvě akce, které doplňují program celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. 

Tentokrát je program připraven na oba dva víkendové dny. V sobotu se uskuteční dobové odpoledne „Konec války, jdeme domů …“ s rakousko-uherskou armádou v parku u fotbalového stadionu Viktorky, na neděli je připraven oficiální pietní akt na největších válečných a vojenských pohřebištích v Praze – na Olšanských hřbitovech. Aktu se zúčastní členové klubů vojenské historie, zástupci resortu obrany a další čestní hosté.

„Konec války, jdeme domů …“ – dobové odpoledne pro celou rodinu
10. listopadu 2018 od 13.00 hodin – park u FC Viktoria Žižkov, Seifertova ulice, Praha 3.
Od 13 hodin můžete s celou rodinou navštívit vojenský tábor, ve kterém bude probíhat komentovaný autentický výcvik a výstava výzbroje a výstroje. V rámci programu vystoupí vzácný host, známý historik pan PhDr. Pavel Bělina, CSc., s povídáním na téma „Naši vojáci v císařsko-královské armádě za velké války“. Uvolněnou a autentickou atmosféru celého odpoledne utvrdí tradičními vojenskými písněmi c. a k. Polní orchestr. Samozřejmě nebude chybět ani menáž přímo z polní kuchyně. Přijďte se pobavit a dozvědět se zajímavosti z vojenské historie v sobotu do parku u fotbalového stadionu žižkovské Viktorky. Program potrvá do 17 hodin.

Pietní akt k 100. výročí konce 1. světové války a ke Dni veteránů
11. listopadu 2018, od 13.00 hodin, Olšanské hřbitovy, Praha 3 (Čestná vojenská pohřebiště, II. obecní hřbitov, vchod z ulice Jana Želivského)
pietni-akt Nedělní odpoledne se ponese ve slavnostním duchu. Na Olšanských hřbitovech, největším pražském vojenském pohřebišti, se uskuteční oficiální pietní akt  k 100. výročí konce 1. světové války a ke Dni veteránů.

Ve 13 hodin uctíme památku všech padlých ve velké válce společně se zástupci městské části, ambasád, představiteli resortu obrany, zastoupené ředitelem Sekce rozvoje sil Ministerstva obrany genmjr. Ivo Střechou, ředitelem Odboru pro válečné veterány plk. gšt. Eduardem Stehlíkem či plk. gšt. Mariánem Margaiem, ředitelem Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a dalšími čestnými hosty.

Modlitbu pronese hlavní kaplan Armády České republiky plk. gšt. Jaroslav Knichal.

Přítomni budou rovněž členové klubů vojenské historie s vojenskou kapelou a zástupci Československé obce legionářské.

 

konec-valky-akce-p3-k-vyroci-100-republiky-letak
Hudební setkání v Písecké bráně: The Plastic People of The Universe

Včera v 18:54

Legendární kapela s dlouhou i pohnutou historií se stala během doby jednou z nejoriginálnějších kapel nejen na české rockové scéně.

Soukup se vystavuje v Kavárně co hledá jméno

Včera v 07:58

Petr Soukup je autorem všemožných her s češtinou, které prezentuje na Instagramu, ve svých knihách, v Stand Up Poetry Soukup se čte! a poprvé také na výstavě pojmenované – jak jinak než Soukup se vystavuje.

Filmová nadace: Scenáristé vsadili nejvíce na dramata

Včera v 07:58

O podporu Filmové nadace se letos uchází 106 scénářů od 110 žadatelů. V převažující míře jsou zastoupena dramata (58), následují komedie (20), pohádky a rodinné filmy (19), jež doplňují thrillery a detektivky (9). Hlavní kategorie literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář...

O vůni (nejen) severské krimi. Do Prahy přijíždí Mons Kallentoft

Včera v 07:55

Jak správně okořenit detektivní příběh? Co trápí hrdiny švédských detektivek? S čím se potýkají krimi spisovatelé z Česka? Potrvá fenomén severských kriminálek i nadále? Skandinávský dům zve na debatu mezi švédským spisovatelem Monsem Kallentoftem a českým autorem Michalem...

Výstava: Pozorovací pole malíře Mirka Kaufmana

24. března 2019 ve 13:45

Výstavu s výstižným názvem Pozorovací pole malíře Mirka Kaufmana nabídne od 27. března do 4. května pražská Galerie Petr Novotný. Autor, pracující vždy v tematicky ucelených cyklech, se tentokrát zaměřil na rozdíl mezi vědecky přesným a osobně zabarveným vnímáním okolního...

Na koncert i na prohlídku. Praha 2 zve do Gröbeho vily

22. března 2019 v 09:08

Gröbeho vila v Havlíčkových sadech je veřejnosti nepřístupná. Díky Praze 2 se tam mohou zájemci podívat dvakrát do měsíce.

Kontroverzní dílo Petry Hůlové poprvé na jevišti. Stručné dějiny Hnutí uvidíte od března v Komedii

21. března 2019 ve 13:07

Městská divadla pražská uvedou v koprodukci s činohrami Státního divadla Norimberk a Státního divadla Stuttgart adaptaci románu Petry Hůlové Stručné dějiny Hnutí. Divadelní verzi napsala autorka přímo pro tuto příležitost a české premiéry se dočká 30. března...

Hana Marie Körnerová: Hlas kukačky

20. března 2019 v 10:29

Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. Po čtyřicítce by měl s konečnou platností přestat řešit, že byl buď sirotek, anebo ho rodiče měli méně rádi než sourozence. Že se mu spolužáci posmívali a učitelé si na něho zasedli. Že nikdy neměl nové kolo a do...

Výstava o proměnách Motolského údolí prodloužena!

20. března 2019 v 10:09

Výstava Plzeňská/Motol, která veřejnosti představuje stejnojmennou urbanisticko architektonickou studii II. etapy proměny Motolského údolí, bude k vidění až do pátku 26. dubna. Praha 5 a studio A69-architekti se o jejím prodloužení rozhodli na základě velkého zájmu.

innogy podporuje vznik Poslední aristokratky, film se natáčí na pěti zámcích

20. března 2019 v 07:21

innogy ročně investuje více než 25 milionů korun do české kinematografie. Podporuje konání prestižních festivalů, udílení filmových cen. Věnuje se pomoci nadějným scenáristům a mladým filmařům. Jedním z podporovaných filmů je Poslední aristokratka. Film se natáčí hned na pěti...

Další články
Nahoru