dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
6°C
Pražská kultura

Žižkov o víkendu oslaví konec velké války a uctí památku padlých

Pro všechny, kteří chtějí oslavit 100. výročí konce 1. světové války a vzdát čest všem padlým a válečným veteránům, připravila městská část Praha 3 další dvě akce, které doplňují program celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. 

Tentokrát je program připraven na oba dva víkendové dny. V sobotu se uskuteční dobové odpoledne „Konec války, jdeme domů …“ s rakousko-uherskou armádou v parku u fotbalového stadionu Viktorky, na neděli je připraven oficiální pietní akt na největších válečných a vojenských pohřebištích v Praze – na Olšanských hřbitovech. Aktu se zúčastní členové klubů vojenské historie, zástupci resortu obrany a další čestní hosté.

„Konec války, jdeme domů …“ – dobové odpoledne pro celou rodinu
10. listopadu 2018 od 13.00 hodin – park u FC Viktoria Žižkov, Seifertova ulice, Praha 3.
Od 13 hodin můžete s celou rodinou navštívit vojenský tábor, ve kterém bude probíhat komentovaný autentický výcvik a výstava výzbroje a výstroje. V rámci programu vystoupí vzácný host, známý historik pan PhDr. Pavel Bělina, CSc., s povídáním na téma „Naši vojáci v císařsko-královské armádě za velké války“. Uvolněnou a autentickou atmosféru celého odpoledne utvrdí tradičními vojenskými písněmi c. a k. Polní orchestr. Samozřejmě nebude chybět ani menáž přímo z polní kuchyně. Přijďte se pobavit a dozvědět se zajímavosti z vojenské historie v sobotu do parku u fotbalového stadionu žižkovské Viktorky. Program potrvá do 17 hodin.

Pietní akt k 100. výročí konce 1. světové války a ke Dni veteránů
11. listopadu 2018, od 13.00 hodin, Olšanské hřbitovy, Praha 3 (Čestná vojenská pohřebiště, II. obecní hřbitov, vchod z ulice Jana Želivského)
pietni-akt Nedělní odpoledne se ponese ve slavnostním duchu. Na Olšanských hřbitovech, největším pražském vojenském pohřebišti, se uskuteční oficiální pietní akt  k 100. výročí konce 1. světové války a ke Dni veteránů.

Ve 13 hodin uctíme památku všech padlých ve velké válce společně se zástupci městské části, ambasád, představiteli resortu obrany, zastoupené ředitelem Sekce rozvoje sil Ministerstva obrany genmjr. Ivo Střechou, ředitelem Odboru pro válečné veterány plk. gšt. Eduardem Stehlíkem či plk. gšt. Mariánem Margaiem, ředitelem Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a dalšími čestnými hosty.

Modlitbu pronese hlavní kaplan Armády České republiky plk. gšt. Jaroslav Knichal.

Přítomni budou rovněž členové klubů vojenské historie s vojenskou kapelou a zástupci Československé obce legionářské.

 

konec-valky-akce-p3-k-vyroci-100-republiky-letak
Knihex 08½ : Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Včera v 08:14

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Pošesté se uskuteční v zimě, 8. a 9. 12. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v pražských Holešovicích.

Koncertem v žižkovské Akropoli dovrší Plastici oslavy 50 let dvé existence

15. listopadu 2018 v 11:06

Legendární kapela, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové hudební scény už padesát let, představí publiku 1. prosince v 19 hodin v Žižkovské Akropoli průřez svou tvorbou. Divákům The Plastic People of the Universe odehrají koncert, který se už zřejmě nebude...

Zítra se slaví Mezinárodní den flamenka, v Praze jej připomene festival

15. listopadu 2018 v 11:00

Šestnáctého listopadu spojuje celý svět Mezinárodní den flamenka. Tento kulturní klenot, jehož kolébkou je Andalusie na jihu Španělska, je od roku 2010 zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO a u této příležitosti byl ustanoven i Mezinárodní den flamenka. 

Než vše začalo. Premiéra souboru Lenka Vagnerova & Company v Městských divadlech pražských

15. listopadu 2018 v 10:37

Divadlo Komedie, jedno ze tří divadel Městských divadel pražských, je od října domovskou scénou pohybového divadla Lenka Vagnerová & Company. Taneční soubor sem přenesl některé své inscenace a 24. listopadu se zde uskuteční i premiéra mimodramatu Než vše začalo…, který vznikl ve spolupráci...

Praha 2 zve na Bastion

14. listopadu 2018 v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

14. listopadu 2018 v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

13. listopadu 2018 v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Další články
Nahoru