dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
25°C
Pražská kultura

Žižkov o víkendu oslaví konec velké války a uctí památku padlých

Pro všechny, kteří chtějí oslavit 100. výročí konce 1. světové války a vzdát čest všem padlým a válečným veteránům, připravila městská část Praha 3 další dvě akce, které doplňují program celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. 

Tentokrát je program připraven na oba dva víkendové dny. V sobotu se uskuteční dobové odpoledne „Konec války, jdeme domů …“ s rakousko-uherskou armádou v parku u fotbalového stadionu Viktorky, na neděli je připraven oficiální pietní akt na největších válečných a vojenských pohřebištích v Praze – na Olšanských hřbitovech. Aktu se zúčastní členové klubů vojenské historie, zástupci resortu obrany a další čestní hosté.

„Konec války, jdeme domů …“ – dobové odpoledne pro celou rodinu
10. listopadu 2018 od 13.00 hodin – park u FC Viktoria Žižkov, Seifertova ulice, Praha 3.
Od 13 hodin můžete s celou rodinou navštívit vojenský tábor, ve kterém bude probíhat komentovaný autentický výcvik a výstava výzbroje a výstroje. V rámci programu vystoupí vzácný host, známý historik pan PhDr. Pavel Bělina, CSc., s povídáním na téma „Naši vojáci v císařsko-královské armádě za velké války“. Uvolněnou a autentickou atmosféru celého odpoledne utvrdí tradičními vojenskými písněmi c. a k. Polní orchestr. Samozřejmě nebude chybět ani menáž přímo z polní kuchyně. Přijďte se pobavit a dozvědět se zajímavosti z vojenské historie v sobotu do parku u fotbalového stadionu žižkovské Viktorky. Program potrvá do 17 hodin.

Pietní akt k 100. výročí konce 1. světové války a ke Dni veteránů
11. listopadu 2018, od 13.00 hodin, Olšanské hřbitovy, Praha 3 (Čestná vojenská pohřebiště, II. obecní hřbitov, vchod z ulice Jana Želivského)
pietni-akt Nedělní odpoledne se ponese ve slavnostním duchu. Na Olšanských hřbitovech, největším pražském vojenském pohřebišti, se uskuteční oficiální pietní akt  k 100. výročí konce 1. světové války a ke Dni veteránů.

Ve 13 hodin uctíme památku všech padlých ve velké válce společně se zástupci městské části, ambasád, představiteli resortu obrany, zastoupené ředitelem Sekce rozvoje sil Ministerstva obrany genmjr. Ivo Střechou, ředitelem Odboru pro válečné veterány plk. gšt. Eduardem Stehlíkem či plk. gšt. Mariánem Margaiem, ředitelem Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy a dalšími čestnými hosty.

Modlitbu pronese hlavní kaplan Armády České republiky plk. gšt. Jaroslav Knichal.

Přítomni budou rovněž členové klubů vojenské historie s vojenskou kapelou a zástupci Československé obce legionářské.

 

konec-valky-akce-p3-k-vyroci-100-republiky-letak
Výstava v Galerii 1: Adam Jílek - Anticipace

Dnes v 07:22

Adam Jílek, malíř z mladé generace českých umělců. Hlavním motivem jeho tvorby jsou zvířecí motivy, kterým zapůjčuje lidské vlastnosti.

Gereon Rath je zpět. Tentokrát se Spisem Vaterland

17. června 2019 v 10:25

Krimi série Volkera Kutschera v hlavní roli se sympatickým policejním inspektorem Gereonem Rathem vyšetřujícím zločin a korupci v Berlíně v době Výmarské republiky se prodalo už hodně přes milion výtisků v mnoha jazykových mutacích, na motivy této knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční...

Vernisáž výstavy: Studentské projekty Bubeneč, Podbaba, Troja

16. června 2019 v 07:30

Radní pro strategický rozvoj a památkovou péči šesté městské části Eva Smutná zve do Galerie Skleňák na novou výstavu studentských projektů.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhé polovině roku

14. června 2019 v 19:56

Celkem šest koncertů ve druhém pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty jsou zdarma.  

Prosecká zastaveníčka. Do konce června uslyšíte ještě dva koncerty

14. června 2019 v 08:08

Koncerty pod širým nebem, Prosecká zastaveníčka, podporuje radnice deváté městské části již desátým rokem. Koncerty se konají vždy v úterý od 18 hodin.

Barvou, tlakem, žárem, tahem. Výstava v Bílém domě ještě týden

14. června 2019 v 07:55

Do 21. června můžete v Bílém domě, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň, navštívit výstavu, kterou pořádá Praha 8 a Střední odborná škola uměleckořemeslná. Vstup zdarma.

Oni a Silvio. Praha 6 zve do Letního kina u Keplera

10. června 2019 ve 20:49

Komediální drama italského režiséra Paola Sorrentina. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým...

Bez smilování: Joanna Schaffhausen

10. června 2019 v 19:06

Policistka Ellery Hathawayová a agent FBI Reed Markham mají na krku dva nové složité případy. Strhující volné pokračování detektivky Noc, kdy zemřela Bea Nesbitová, která vyšla v Metafoře na podzim 2018.

Žár a led: Simona Ahrnstedtová

10. června 2019 v 19:00

Další díl volné trilogie autorky bestsellerů Nepřátelé a milenci a Oheň a voda. Úspěšná švédská autorka uzavírá volnou trilogii novodobých romancí o silných hrdinkách pro chytré ženy.

Cyklus zámeckých koncertů v obřadní síni

10. června 2019 v 11:16

Odbor kultury, sportu, mládeže a památkové péče Prahy 8 pořádá další z cyklu zámeckých koncertů.

Další články
Nahoru