dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská doprava

Životní prostředí na Spořilově: Poprvé se sešla pracovní skupina

Pracovní skupina, která řeší problematiku životního prostředí v oblasti Spořilova, se včera sešla pod vedením náměstka pražského primátora Jiřího Nouzy. Úvodem byly představeny požadavky občanských sdružení SOS Spořilov a Zdravý Spořilov na zpracování komplexní studie v oblasti celého Spořilova z pohledu hlukového a imisního zatížení.

„Na základě doplněných požadavků ze strany občanských sdružení se pražský magistrát bude žádostí o zpracování studie zabývat,“ sdělil náměstek primátora Jiří Nouza.

Dalším tématem bylo představení výsledků měření hluku na Spořilově, kterou představil náměstek ředitele Technické správy komunikací (TSK) hl. m. Prahy Kožíšek. Hluk byl monitorován na 17 měřících stanovištích, z nichž na dvou místech byly překročeny hodnoty v denních i nočních hodinách a na šesti stanovištích pouze v nočních.

„Měření se konalo od 25. března až do konce května. Díky mírné zimě jej bylo možné uskutečnit s předstihem,“ doplnil náměstek Nouza.

V současné době TSK připravuje realizaci protihlukové stěny a zemního valu k ochraně takzvaného Spořilovského plácku. „Spořilov bude zásadně ochráněn po dostavbě Pražského okruhu. Do té doby je třeba hledat dočasná řešení, jak efektivně zbavit obyvatele Spořilova hlukové a imisní zátěže,“ dodal náměstek Jiří Nouza.


Další články
Nahoru