dnes
Úterý - oblacno
21°C
zítra
Středa - prehanky-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
23°C
Život v Praze 22 chceme zlepšovat novými projekty, říká kandidát hnutí Pro Prahu na starostu Jiří Knotek
Místostarosta Prahy 22 Jiří Knotek z hnutí Pro Prahu (vpravo). Foto: archiv

Život v Praze 22 chceme zlepšovat novými projekty, říká kandidát hnutí Pro Prahu na starostu Jiří Knotek

Moderní mateřské i základní školy, divadlo, kino, tenisové kurty a další sportoviště. A také domovy s pečovatelskou službou, moderně vybavené zdravotní středisko, lékárna a záchranná služba. „To je jen krátký výčet služeb, které jsme v uplynulých čtyřech letech podpořili nebo rozšířili,“ uvedl místostarosta Prahy 22 Jiří Knotek, který je lídr kandidátky hnutí Pro Prahu ve volbách do zastupitelstva této městské části.

V Uhříněvsi podle Knotka vznikají nové parky a místa pro procházky, pohyb, sport a odpočinek i moderně vybavená dětská hřiště. Bohatý je i společenský a kulturní program.

„Díky výstavbě nových domů a bytů, kam se stěhují především rodiny s dětmi, naše městská čtvrť celkově mládne. Tento vývoj s sebou nese potřebu budování nové infrastruktury pro mladší věkové skupiny. Naše městská část se proto intenzivně věnuje modernizaci a rozšiřování stávajících dětských hřišť, ale i budování zcela nových hřišť, sportovišť a parků pro občany všech věkových kategorií,“ pokračoval Knotek.

V Praze 22 vznikl nový fitpark, jehož součástí je i dráha na pétanque. Výraznou modernizací prošlo i sportovní hřiště v prostoru za Novým náměstím.

Zástupci městské části podle kandidáta hnutí Pro Prahu na starostu Prahy 22 Jiřího Knotka hodlají upřít svou pozornost na další záměr, jímž je vybudování městské sportovní haly, která by byla občanům městské části k dispozici pro provozování indoorových sportovních aktivit.

Podle Knotka se Praha 22 v končícím volebním období hodně věnovala investicím do školství a chce v tom pokračovat i po volbách. „Dalším krokem, který patří k nejvýznamnějším investicím v rámci školství na území celého hlavního města, bude zřízení nové základní školy Romance v Uhříněvsi. Předpokládané náklady na stavbu nové školy činí 320 milionů korun, podle stávajícího projektu vznikne budova s kapacitou 810 žáků – počítá se s počtem tří tříd na každý ročník,“ dodal místostarosta Prahy 22 Jiří Knotek.

Součástí stavby bude i jídelna, dvě tělocvičny a venkovní hřiště, které bude určené nejen pro potřeby školy. Plánuje se, že ho budou moci pro své volnočasové aktivity využívat i občané městské části.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru