Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Život v kufříku

Děti odloučené od svých biologických rodin mohly zažít změnu rodiny, sociálních pracovníků, domova i okolí. Informace o své minulosti a rodině mohou získávat obtížně a jejich minulost může být ztracena a zapomenuta.

Pro takové děti se může stát citový a sociální vývoj přinejmenším obtížný, což může mít negativní vliv na vytváření jejich identity.

zivot-v-kufriku-nahled Nadační fond La Vida Loca se rozhodl tyto děti na jejich životní pouť vybavit kufříkem, který obsahuje co nejdetailnější a nejpestřejší informace a „suvenýry“ spojené právě s tímto okamžikem (fotografie, otisky ručiček, noviny ze dne narození apod.). 

 

 

 

V úterý 17. května od 13 hodin na Novorozeneckém oddělení nemocnice (pavilon U), nadační fond La Vida Loca slavnostně předá kufříky pro děti zástupcům tohoto oddělení.


Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru