dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C

Život je moc krátký na to, aby tu s námi byl Zeman, který schvaluje činy svých patolízalů, dalších pět let. Tímto a dalšími ostrými výroky se opřel do prezidenta jako ještě nikdo před ním

V souvislosti s aktuálním případem zadržení člověka, který na Evropské ulici strhával vlajku Čínské lidové republiky, přišel starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) s dalším ostrým vystoupením proti prezidentovi Miloši Zemanovi.

I toto Kolářovo vyjádření jsme se rozhodli publikovat v nezkrácené verzi:
„Vím, že schvalovat jednání, které je v rozporu s dobrými mravy a zákony této země je samo o sobě špatné a může být hodnoceno jako protiprávní, ale v případě člověka, který dnes ‎v noci odřízl na Evropské ze sloupu veřejného osvětlení čínskou vlajku, nemohu jinak, než si postesknout: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Výzdoba Evropské, kdy se pan Tvrdík uchýlil k tomu, že na reklamní plochy nechal natisknout státní symbol naší země snad proto, aby ukázal delegaci z dalekého východu, že pro ně jsme schopni udělat opravdu cokoliv, je výsměch našim občanům, kteří si ještě ve velkém pamatují na rudo-zlatou výzdobu československých měst, která byla povinná. Prezident a jeho parta zkouší trpělivost občanů České republiky dlouhodobě a celkem drsným způsobem. Nedávno jsem v hospodě u piva (ne v pražské kavárně u kávy) zaslechl zajímavou poznámku: „Život je moc krátký na to, aby tu s námi byl Zeman dalších pět let."

Anketa

Souhlasíte s tímto názorem starosty Prahy 6?

22.1%
(22.1%)
77.9%
(77.9%)
„Ano, prezident, který si dělá co chce, svévolně hýbe se zemí, která je mu svěřena do péče směrem, od kterého se pracně odkláněla a pošlapává hodnoty, na kterých „jeho“ země stojí, to není dobrý prezident. A prezident, který tiše schvaluje činy jeho patolízalů, kteří ve snaze se mu zavděčit použijí symbol „jeho" země jako reklamu, to je vyloženě špatný prezident. Státní symbol není reklama, česká vlajka není reklama na Čínu, lézt východním velmocem do zadnice se nám nevyplatí, protože přílišnou servilitu si vyloží jen jako naši slabost. Myslím, že s tím máme svých zkušeností až až.“

Středeční Kolářovo vyjádření na adresu Miloše Zemana jsme publikovali zde: Upravená cesta od Havla ho zvedla ze židle: Bojím se soudruhů s vlaječkami, Praha leze do čínské zadnice, hloupě se zavděčujeme hradnímu pánovi, který zničil téměř vše, co bylo od roku 1989 budováno


Epidemie svobody. Promítání filmu a beseda

Dnes ve 12:23

Promítání dokumentárního filmu a beseda s autorkami na téma očkování v úterý 23. ledna v 19:30.

Policisté zjišťují totožnost mrtvých i zraněných

Dnes v 11:40

Při sobotním požáru hotelu v centru Prahy bylo ošetřeno celkem 9 zraněných (5 těžce, 1 středně a 3 lehce zranění). U čtyř lidí byla provedena úspěšná resuscitace. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. Požár má bohužel i tři oběti na životě. V sobotu zemřeli dva lidé, těžce zraněný člověk, kterého...

Vernisáž: Lukáš Pohánka, Katka Pohánka / PO2

Dnes v 11:08

Výstava sourozenců Lukáše a Kataríny Pohánkových vypráví příběh street-artu ze zcela jiné perspektivy – v interiérovém prostředí.

Požár v hotelu si vyžádal již třetí oběť

Dnes v 10:51

Včerejší požár v hotelu v Náplavní ulici si vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. 

Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Včera v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Včera v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Další krátké zprávy
Nahoru