dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Živé sekačky se vrací do Modřan. S pasákem se usídlí nad náměstím
Ovce v Praze 12. Foto: archiv

Živé sekačky se vrací do Modřan. S pasákem se usídlí nad náměstím

V příštím týdnu bude na ploše nad Násirovým náměstím mezi ulicemi Pertoldova a Platónova probíhat „seč“ travního porostu řízenou pastvou stádem ovcí.

Tento způsob, který patří mezi nejekologičtější, je uplatňován především v některých chráněných územích již více než deset let na území Prahy.

Městská část Praha 12 v minulém roce začala tento způsob péče využívat na některých plochách s menší intenzitou sekání také. Ovce se na tuto plochu vrací v letošním roce již podruhé.

Louka je zahrnuta mezi plochy pro volné pobíhání psů, proto bude pastva probíhat vždy na jedné polovině obehnané ohradníkem. Vypasení vyhrazené plochy bude trvat přibližně deset dnů.

„Omlouváme se majitelům psů za určité omezení a žádáme je o ohleduplnost," vzkazuje radnice. S případnými dotazy se můžete obracet i na ovčáka, jemuž stádo patří, na telefonu 723 130 204.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru