Živá jedlička se rozzáří v ulici u Kaštanu
Začátkem 30 let minulého století byl vánoční strom na Bělohorské před domem „U Sládků“. U stromu byla kasička na sbírku pro chudé. Koncem 40 let tato tradice skončila a byla na krátkou dobu obnovena v letech 1990–1994 panem Pechou na rohu ulic Bělohorská a 8. listopadu. Potom se pořádaly u Kaštanu na sv. Lucii dětské besídky a také se zde stavěl vánoční smrk s výzdobou. Tato akce se dle dostupných informací konala 6×. Od roku 2006 organizuje slavnostní rozsvícení stromu Spolek břevnovských živnostníků.
Advent přivítají starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS), zástupce břevnovského kláštera a předseda spolku břevnovských živnostníků Marek Šoltés. Pro zúčastněné jsou připraveny k zakoupení svařák, vánoční punč, grog, čaj, staročeské trdlo, vánoční perníčky.
V prodeji budou i adventní věnce a předvánoční výzdoba. Všechny děti dostanou od spolku malý vánoční dárek. Koledy zazpívá pěvecký sbor ZŠ Marjánka.

Přidejte si nás na domovskou