dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Živá hudba v metru: Ve vestibulech stanic se uskuteční vánoční koncerty. Známe program
Díky projektu Nalaďte se v metru zní podzemkou příjemná hudba. Foto: DPP

Živá hudba v metru: Ve vestibulech stanic se uskuteční vánoční koncerty. Známe program

Na cestující pražskou MHD čeká předvánoční zpestření v podobě živé hudby v metru. Tentokrát se mohou těšit na vánoční koledy a další melodie ve středu 17. prosince od 16:00 do 19:45 hodin ve vestibulech stanic metra Florenc C, Můstek A, Muzeum A/C a Vltavská.

Na letošním ročníku tradiční akce „Nalaďte se v metru také o Vánocích“ vystoupí celkem 13 hudebních uskupení, jejichž živé koncerty si budou moci zájemci poslechnout zhruba ve 30 až 45 minutových blocích. Již tradičně se živého hraní pro cestující zúčastní Big Band VOŠ Jaroslava Ježka, Pěvecký sbor pražského dopravního podniku nebo dětské pěvecké soubory.

naladte-se-v-metru-clanek-nahled Ve vestibulu stanice Florenc C zahájí program orchestr Ježkovy stopy. Při jeho vystoupení si přijdou na své zejména milovníci předválečné swingové hudby. Swingové umělce následně vystřídají studenti jazzu z Big bandu Vysoké odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka, která je tradičním účastníkem předvánočních koncertů. Po jazzu přijdou na řadu muzikáloví interpreti Roman Tomeš a Míša Doubravová. Program následně zakončí folková dvojice Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček.

Vestibul stanice Můstek A si na celé odpoledne podmaní muzikanti z Hudební školy Yamaha, která působí po celém světě a snaží se rozvíjet hudební talent dětí, dospělých i seniorů. Ve stanici metra Muzeum ve společném vestibulu linek A i C se zase budou rozléhat hlásky dětí z hudebních sborů Bruncvík a DPS Jiskřička. Doplní je se svými jazzovými a gospelovými skladbami vokální skupina Pětiklíč a zlatým hřebem programu bude v 19 hodin vánoční rock´n´roll v podání bandu Screwballs.

naladte-se-v-metru-claneka-nahled Posluchače v atriu stanice metra Vltavská bude postupně od 16 hodin bavit svým etno uměním hráč na HangDrum Jiří Šámal, dětský pěvecký sbor Klíček za doprovodu svého sesterského flétnového souboru Notička, Pěvecký sbor DPP a sbor Labyrint, ve kterém již 25 let zpívají komorní skladby studenti středních a vysokých škol.

Pěvecký sbor pražského dopravního podniku, jehož vystoupení je na programu od 18 hodin, potěší posluchače výběrem vánočních koled a písní od různých autorů.

program-nalazdte-se-v-metru-nahled  


Další články
Nahoru