dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C

Zítra si přijďte pro samolepku svého psa na Den domácích mazlíčků

Milovníci psů ale i dalších domácích zvířat by si neměli v sobotu 5. října nechat ujít Den domácích mazlíčků, které pro ně na náměstí Jiřího z Poděbrad připravila ve spolupráci s městskou policí městská část Praha 3. Na náměstí bude možné navštívit i fotografický ateliér. Profesionální fotograf na přání majitelů vyfotí jejich svěřence. Zájemci pak můžou využít nabídky na zhotovení samolepek s fotografiemi jejich psů, které budou umístěny na zásobníky sáčků na psí exkrementy ve třetí městské části.

„Této možnosti mohou využít ale jen majitelé řádně přihlášených psů v Praze 3. A můžou si potom i vybrat, který zásobník bude jejich pejsek „hlídat“. Třeba v místě, kam ho chodí denně venčit,“ vysvětluje předsedkyně komise životního prostředí Prahy 3 Světlana Škapová.

Majitelé psů mohou v sobotu 5. října od 10 do 14 hodin využít na náměstí Jiřího z Poděbrad také služeb veterináře, který poradí v zdravotních a výživových otázkách týkajících se domácích zvířat. Ve stánku společnosti Royal Canin budou mít návštěvníci možnost nakoupit krmivo pro psy a darovat je útulku nebo nakoupit pro své vlastní svěřence. Zejména dětské návštěvníky potěší expozice zvířat z trojského útulku, ale dovádět mohou také na skákacím hradě nebo trampolíně.

Na programu budou také ukázky výcviku služebních psů a koní městské policie. U informačního stánku mohou návštěvníci získat užitečné rady na téma „Bezpečný kontakt se psy“. Městská policie se postará též o hudební doprovod, zahraje tu její kapela DIXI BAND.

Den domácích mazlíčků je akce, na které mohou její návštěvníci udělat něco dobrého pro zvířata. „Lidé mohou přispět finanční částkou na útulek přímo na místě nebo mohou peníze poslat na účet útulku. Přispět mohou také nákupem pamlsků pro psy na náměstí nebo je mohou sami donést,“ vypočítává formy pomoci starostka Vladislava Hujová.

Každoročně 4. října se slaví Světový den zvířat jako připomenutí svátku jejich patrona, svatého Františka z Assisi. „Svátkem si připomínáme laskavý přístup svatého Františka ke všem nemocným a opuštěným zvířatům, kterými se patron po celý život obklopoval,“ dodává Hujová.


Požár přístřešku v Jinonicích

Dnes v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Dnes ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Dnes ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Dnes ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Dnes ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Dnes ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Dnes v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Dnes v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Dnes v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Praha 6 odhalí Lavičku Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:11

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla zvou na slavnostní odhalení Lavičky Ferdinanda Vaňka.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

Včera ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

Včera v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Další krátké zprávy
Nahoru