dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Letní Praha

Zítra se otevře koupaliště Ládví

V úterý 22. července otevírá radnice Prahy 8 ve zkušebním provozu koupaliště Ládví. Veřejnosti se otevře v 9 hodin, slavnostní zahájení provozu se chystá na 10. hodinu. V 16 hodin vystoupí 1. klub Českých krasoplavců, od 16.30 hodin bude hrát pod širým nebem Děda Mládek Illegal Band. 

Připravená je i výtvarná dílna pod vedením místostarostky Vladimíry Ludkové a program pro děti, včetně skákacího hradu. Vstup bude první den za snížené vstupné.

„Máme za sebou roky vyjednávání, která jsme vedli s původním vlastníkem a následně o převedení do správy, přípravy na rekonstrukci i rekonstrukci samotnou. Teď jsme konečně na konci. Je to úžasný pocit,“ usmívá se zástupce starosty Ondřej Gros, který stál za letitým martýriem a znovuotevřením koupaliště.

Koupaliště bylo uvedeno do provozu v roce 1982 a dlouhá léta bylo uzavřené. Cílem městské části bylo dosáhnout svěření do správy celého areálu, aby zde mohla obnovit provoz koupaliště. „Jsem rád, že to dobře dopadlo, zvlášť když vidíme, jak to vypadá například s koupalištěm na Lhotce. Za to patří dík všem, kteří se na tom podíleli,“ říká místostarosta.

Obě koupaliště byla ve vlastnictví státu, spravoval je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Na rozdíl od koupaliště Lhotka, které koupil soukromý investor a v současnosti ho čeká značně nejistá budoucnost, se „osmičce“ podařilo dosáhnout toho, aby byl areál převeden na hl. m. Prahu, které ho následně svěřilo městské části.
Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru