dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražská kultura

Zítra naposledy: Expozice čínských umělců v Galerii 1

„Je to město, pro které bych mohl ronit slzy,“ prohlásil na adresu české metropole čínský umělec Feng Feng, který si kromě našeho hlavního města zamiloval i osobnost a tvorbu českého básníka a nositele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta. 

„Pocházím z Číny! Miluji Seiferta!“ popsal své city malíř, básník a spisovatel Feng Feng, který je také hlavní postavou právě probíhající výstavy v Galerii 1.

A byl to právě Fengův vřelý cit k Praze, který stál u myšlenky uspořádat výstavu v Galerii 1 ve Štěpánské ulici, která se jmenuje „Tvrdá jako voda“ a kterou je možné zhlédnout do 27. června.

Feng Feng – to jsou tři identity v jedné osobě: svoje pocity vyjadřuje malbou, poezií i expresivní literární tvorbou. Kromě něj výstava v Galerii 1 ve Štěpánské ulici představuje tvorbu malíře Bina Huy a sochaře Biaa Gua. Bin Hua se ve své tvorbě zaměřuje na historii čínského umění, Biao Gu tvoří z hlíny, kamene, bronzu a smíšených materiálů. Je označován za umělce překračujícího běžné hranice sochařské tvorby. I on ale vychází z čínských tradic.

Čínské umělce a hosty přivítal v Galerii 1 starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Minulý rok jsem měl milou povinnost podepsat dohodu o spolupráci a přátelské výměně mezi Městskou částí Praha 1 a Lidovou vládou čínského distriktu Xihu města Hangzhou. Bylo to navíc v den výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Československem. Bylo mi ctí podepsat uvedenou smlouvu a mám velkou radost z této výstavy, protože přesně naplňuje to, co jsme si s čínskými partnery slíbili,“ prohlásil mimo jiné Oldřich Lomecký.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru