dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Získejte raritní suvenýr: Historická letecká pošta doručí speciální dopisnici s několika razítky
Poštovní zásilku poveze letoun Praga E. 114 Air Baby. Foto: archiv

Získejte raritní suvenýr: Historická letecká pošta doručí speciální dopisnici s několika razítky

Letoun Praga E. 114 Air Baby a automobil Praga Super Piccolo budou hrát hlavní roli na veletrhu Sběratel, který se bude konat na konci prvního zářijového týdne na výstavišti PVA EXPO Praha – Letňany. Připravuje se akce Letecká pošta, která v historickém letounu a posléze v historickém automobilu přiveze na veletrh speciální poštovní zásilku.

V sobotu 5. září odstartuje z letiště Točná letoun Praga E. 114 Air Baby, který bude mít po své kompletní rekonstrukci na veletrhu premiéru a zamíří na letiště Letňany. Tady si ve 14 hodin převezme řidič unikátního automobilu Praga Super Piccolo speciální poštovní zásilku a odveze ji na veletrh. Speciální poštovní zásilkou je dopisnice, kterou k této události vydala Česká pošta a jejímž autorem je malíř Václav Zapadlík.

Zájemci můžou dopisnici zakoupit předem u České pošty a nadepsat ji adresou toho, komu ji chtějí poslat. Pak ji vloží do obálky a nejpozději do pondělí 31. srpna ji zašlou na adresu Česká pošta, s.p., Známková tvorba, Poštovní přihrádka 13, 111 21 Praha 1. Zásilky lze předat do téhož dne i osobně na stejné adrese.

Razítka z ní udělají zajímavý originál

letecka-posta-nahled Dopisnice během své cesty dostane několik razítek a ty z ní udělají zajímavý originál. Nejprve ji orazí denním razítkem pošty Praha 412 – Modřany s datem 5. září 2015, která je teritoriálně nejblíže letišti Točná, odkud letadlo startuje. Pak dostane razítko (kašet) potvrzující výše uvedenou přepravu letadlem a nakonec po příletu do Letňan získá příležitostné razítko veletrhu Sběratel 2015.

auto-praga-super-piccolo-1934_1-nahled

Praga Super Piccolo

Stejnou cestou si ale můžete nechat orazítkovat i jiné zásilky, například pohlednice nebo dopisy. Stačí nalepit známku, nadepsat adresu a zásilku v obálce opět poslat na adresu oddělení Známkové tvorby České pošty. Dopisnici vydanou k „Letecké poště“ si bude možné zakoupit i přímo na veletrhu Sběratel, ovšem už na ni nebude možné získat všechna příležitostná razítka, pouze to, které bude k dispozici přímo na veletrhu.

Můžete si ji ale nechat podepsat autorem, malířem Václavem Zapadlíkem, který bude mít v pátek ve 14:30 hodin na veletrhu Sběratel autogramiádu.

Kromě nově zrekonstruovaného letounu Praga E. 114 Air Baby a unikátního automobilu Praga Super Piccolo budou na veletrhu k vidění i raritní historické dokumenty Poštovního muzea spojené s tímto letounem a dále například i akcie známých světových aerolinek.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru