dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Zpravodajství

Zimní opatření pro bezdomovce skončila

Zimní opatření, která měla lidem bez domova pomoci přečkat pro ně nejnepříjemnější období roku, skončila. Noclehárny Michle a Vackov ukončily svůj provoz zítra dnes 8 hodin. Nadále v provozu zůstane pouze noclehárna na lodi Hermes, která je otevřena po celý rok. 

„Vytvořené kapacity byly postačující a o noclehárny byl velký zájem. Po většinu nocí byly téměř zaplněny. Ukazuje se, že o tuto pomoc mají lidé bez přístřeší velký zájem a umožňuje jim přečkat pro ně nejsložitější období bez větší újmy na zdraví,“ uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Končící zimní opatření se projeví v činností centrálního dispečinku, který také dnes ráno ukončil provoz. Dále se zkrátí doba provozu denních center a dnes ve 20 hodin se upraví i rozšířené programy terénních pracovníků.

„Vše přechází na běžný celoroční provoz, podobně jako u zařízení neziskových organizací, která se na zimních opatřeních podílela,“ řekl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján s tím, že se dneška se vrátila také nulová tolerance alkoholu a dvacetikorunový poplatek za nocleh na lodi Hermes.


Další články
Nahoru