dnes
Čtvrtek - zatazeno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Zpravodajství

Zimní opatření pro bezdomovce skončila

Zimní opatření, která měla lidem bez domova pomoci přečkat pro ně nejnepříjemnější období roku, skončila. Noclehárny Michle a Vackov ukončily svůj provoz zítra dnes 8 hodin. Nadále v provozu zůstane pouze noclehárna na lodi Hermes, která je otevřena po celý rok. 

„Vytvořené kapacity byly postačující a o noclehárny byl velký zájem. Po většinu nocí byly téměř zaplněny. Ukazuje se, že o tuto pomoc mají lidé bez přístřeší velký zájem a umožňuje jim přečkat pro ně nejsložitější období bez větší újmy na zdraví,“ uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Končící zimní opatření se projeví v činností centrálního dispečinku, který také dnes ráno ukončil provoz. Dále se zkrátí doba provozu denních center a dnes ve 20 hodin se upraví i rozšířené programy terénních pracovníků.

„Vše přechází na běžný celoroční provoz, podobně jako u zařízení neziskových organizací, která se na zimních opatřeních podílela,“ řekl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján s tím, že se dneška se vrátila také nulová tolerance alkoholu a dvacetikorunový poplatek za nocleh na lodi Hermes.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru