dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Zima nekončí, pojďte si zabruslit
Na konci ledna skončila možnost bruslit na Ovocném trhu, další veřejná kluziště však fungují dál. Například v nedalekém sportovním areálu Na Františku Foto: archiv

Zima nekončí, pojďte si zabruslit

I když oteplení posledních dní znemožnilo bruslení na zamrzlých vodních plochách, bruslaři v Praze nemusejí zoufat. Mohou vyrazit na kryté „zimáky“ nebo venkovní kluziště. Ledových ploch je v hlavním městě pro zájemce o bruslení dostatek.

Bruslit se dá i při návštěvě historického centra. Sportovní areál Na Františku (Kozí ul.)v Praze 1 nabízí venkovní ledová plocha o rozměrech 40×20 metrů, která, nezávisle na počasí, funguje každoročně až do jara. Při kluzišti je půjčovna a i možnost broušení bruslí. Otevřeno je zde denně do půl šesté večer, o víkendu až do sedmi. Za jedno časové pásmo, které trvá hodinu a půl až dvě hodiny, zaplatí děti a mládež 30, dospělí 50 korun. Oproti záloze 500 korun si lze půjčit pár bruslí za 50 korun. Telefonní číslo areálu je 602 294 864.

Do poloviny března funguje veřejné bruslení na Gutovce (Areál ZŠ Gutova 39) u stanice metra Strašnická v Praze 10. Každý den je zde otevřeno do 17:30, v pondělí a středu do 15:30. Za devadesát minut pobytu na ledě zaplatí děti 30 korun a dospělí dvojnásobek. Až do konce března lze o víkendech bruslit na smíchovském zimním stadionu Nikolajka (U Nikolajky 2214/28). Bruslení pro veřejnost probíhá každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin. Za tento čas zaplatí děti do 110 centimetrů 30 korun. Dospělí ještě o desetikorunu více. Tato cena se na Nikolajce drží už sedm let.

Veřejné bruslení na zimním stadionu Kobra (Mikuleckého 1584) funguje každou sobotu od odpoledne od 14:30 do 16:30. Dospělí zde pltí stovku, děti a jejich doprovod 40 korun. Pár bruslí se půjčuje za 80 korun. Ice areně v Letňanech (Tupolevova 669) si lze zabruslit po celý rok, s výjimkou letních prázdnin. Vstupné stojí 80 korun pro dospělé, děti a doprovod platí polovic. Lze si však pořídit výhodné permanentky. Zapůjčení bruslí si je nutno předem objednat. Kontaktní email je info@icearena.cz

Zadarmo si lze zabruslit na střeše libeňského obchodního a administrativního centra Galerie Harfa (Českomoravská 2420/15a) v sousedství stanice metra Českomoravská. Vstup na kluziště o rozměru 30×20 metrů je zdarma. 

Veřejné bruslení na ledové ploše o rozměrech 30×15 metrů láká na Štvanici (Ostrov Štvanice 1125) zájemce každý den od 10:30 do 21 hodin. Končit se bude až 10. března. Malé děti bruslí zdarma, stejně jako mládež, ale ta jen do 15 hodin. Po té platí za dvě hodiny bruslení 30 korun. Dospělé přijde dvouhodinovka vždy na 50 korun. Kromě bruslí si mohou příchozí půjčit i kameru a zábavu na ledě si natočit.

Až do konce dubna slouží o víkendech veřejnému bruslení i v Incheba Arena (areál Výstaviště 67) na holešovickém Výstavišti, která je spíš známá pod starším názvem Malá sportovní hala. Oproti většině ostatních ploch zde nefunguje půjčovna bruslí. Za dvě hodiny bruslení se zde platí plné vstupné 75 a snížené 35 korun. Bruslí se zde jen dopoledne.

O víkendech si lze zabruslit i na třicet let starém „zimáku“ hokejového klubu Hvězda ve Vokovicích (Na rozdílu 752/1). Bruslí se však většinou jen v sobotu anebo naopak v neděli odpoledne. Jistější je se raději předem informovat na telefonním čísle 235 352 759. Za dvě hodiny bruslení se platí 80 korun, zapůjčení páru bruslí stojí stejnou částku.

Na bruslaře se těší i v Praze 5 Stodůlkách. Školní zimní stadion Bronzová (U jezera 1387/37) slouží veřejnému bruslení každý den. Během pracovních dní tu lze brusli až odpoledne, o víkendech celý den. Ceny jsou příjemné. Za tříhodinové bruslení zaplatí dospělí 60 korun, děti polovic. Půjčit si zde brusle není možné.

Zimní stadion Hasa ve Vršovicích (Sámova 1) nabízí bruslení pro veřejnost v dvouhodinových blocích, které jsou dopoledne, většinou od 9 hodin. Vstupenka na jeden blok stojí 60 korun.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru