dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská doprava

Zima může začít, sklady jsou plné posypového materiálu, technika je připravena

Od 1. listopadu vstupuje Technická správa komunikací do další zimní sezóny. Ta končí dle zákona 31. 3. 2016. 

„Zimní údržbu v metropoli řídí Operační štáb ZÚK, který se bude scházet k pravidelným jednáním. Členy štábu jsou zástupci TSK, zhotovitele, magistrátu hl. m. Prahy, Dopravního podniku a Policie ČR,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává: „i po dvou mírných zimách přípravy nepodceňujeme a již nyní máme v pohotovosti několik sypačů před zahájením zákonem stanoveného zimního období.“

Připraveny jsou plné sklady posypového materiálu, technika, i unikátní automatický protinámrazový systém. Praha má toto zřízení na sedmi místech a jeho úkolem je upozornit na možnost vzniku náledí a automaticky spustit postřik rizikových míst.  

TSK má ve své správě 2293 kilometrů z 3963 kilometrů komunikací na celém území hlavního města. Zbylý počet komunikací, o délce 1670, spravují ostatní správci. V Praze jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií.

Nejvýznamnější dopravní tepny jsou zařazeny do I. pořadí a TSK zde, ve smyslu zákona, zmírňuje následky a závady ve sjízdnosti do 4 hodin od výjezdu techniky. U páteřních komunikací, označených jako I. a pořadí, se doba zkracuje na 2 hodiny od výjezdu.

Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací, a to do 12 hodin, a u komunikací III. pořadí platí, že se začíná po úklidu komunikací I. a II. pořadí nejpozději však do 48 hodin.

TSK rovněž zajišťuje úklid 306 hektarů chodníků a nejfrekventovanějších lokalit, důležitých pro chod metropole. Jedná se například o přístupové cesty ke zdravotnickým, sociálním a kulturním zařízením, ke stanicím metra, k vlakovým a autobusovým nádražím, schodům, lávkám, u zastávek veřejné linkové dopravy či cest k objektům státní správy a samosprávy.


Další články
Nahoru