dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Zpravodajství

Žijeme v záplavovém území. Beseda o povodních

Besedu pořádá nezisková společnost Člověk v tísni 11. ledna od 17 hodin v prostorách Klubové scény Milana Peroutky v domě „U Koruny“, náměstí Osvoboditelů 44/15, Praha-Radotín.

Organizace Člověk v tísni, o.p.s., která se mimo jiné podílela na odstraňování následků povodně v roce 2013 i na území Prahy 16, zahájila sérii povodňových školení již v loňském roce.

Cílem projektu je zvýšit v obcích, které se nacházejí záplavových územích, povědomí o rizicích povodní a jejich zvládání. Humanitární organizace, která pomáhala při povodních v ČR i zahraničí, si uvědomuje důležitost prevence a vědomostí, které mohou pomoci snížit škody během povodní.

Tyto znalosti byly využity při tvorbě brožury „Žijeme v záplavovém území“, jenž komplexně zpracovává téma povodní a na jejímž vzniku se podílela řada odborníků. Publikace bude distribuována během besedy.

 


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru