dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Zpravodajství

Žijeme v záplavovém území. Beseda o povodních

Besedu pořádá nezisková společnost Člověk v tísni 11. ledna od 17 hodin v prostorách Klubové scény Milana Peroutky v domě „U Koruny“, náměstí Osvoboditelů 44/15, Praha-Radotín.

Organizace Člověk v tísni, o.p.s., která se mimo jiné podílela na odstraňování následků povodně v roce 2013 i na území Prahy 16, zahájila sérii povodňových školení již v loňském roce.

Cílem projektu je zvýšit v obcích, které se nacházejí záplavových územích, povědomí o rizicích povodní a jejich zvládání. Humanitární organizace, která pomáhala při povodních v ČR i zahraničí, si uvědomuje důležitost prevence a vědomostí, které mohou pomoci snížit škody během povodní.

Tyto znalosti byly využity při tvorbě brožury „Žijeme v záplavovém území“, jenž komplexně zpracovává téma povodní a na jejímž vzniku se podílela řada odborníků. Publikace bude distribuována během besedy.

 


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru