Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zhruba 36 milionů korun dá letos Praha 6 do sociální a zdravotní oblasti
Domov svatého Karla Boromejského. Foto: domovrepy.cz

Zhruba 36 milionů korun dá letos Praha 6 do sociální a zdravotní oblasti

Praha 6 letos poskytne zhruba 36 milionů korun na sociální oblast a zdravotnictví, meziročně více. Asi šest milionů korun půjde formou dotace na sociální služby, 26 milionů na příspěvkové organizace a tři miliony dá radnice na podporu lůžek. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman. Loni dala radnice do sociální oblasti a zdravotnictví 34,5 milionu korun.

Sociální služby, denní stacionář, terénní sociální služby či osobní asistence a mnoho dalších, to jsou služby, které v letošním roce radnice Prahy 6 v rámci dotačních řízení podpoří částkou vyšší než 6 milionů korun. 

Navíc radnice posílá neinvestiční příspěvek své příspěvkové organizaci Pečovatelská služba Praha 6 ve výši 16 milionů korun (pro oblast sociálních služeb) a další příspěvkové organizaci Léčebna dlouhodobě nemocných 10 milionů korun. 

V letošním roce rozdělí ještě v rámci podpory zdravotnictví téměř 3 miliony korun na podporu lůžek následné péče v Domově svatého Karla Boromejského a v Nemocnici milosrdných sester svatého Karla Boromejského. V rámci podpory sociální péče putuje navíc téměř 800 tisíc na podporu sociálně ošetřovatelských lůžek a tísňová péče v Domově svatého Karla Boromejského. 

 „V maximální míře se snažíme podporovat dotacemi neziskové organizace, které pomáhají potřebným seniorům, ohroženým rodinám a zdravotně hendikepovaným svými službami. Jejich činnost pokládám za velmi důležitou. Společně s radnicí tak zajišťují pomoc pro tyto zranitelné a potřebné obyvatele Prahy 6,“ říká místostarosta pro sociální věci, zdravotnictví a prevenci Marián Hošek (KDU-ČSL).

 Dosud byly v sociálních a zdravotnických službách z letošního rozpočtu v rámci dotací rozděleny téměř 4 miliony korun mezi celkem 44 subjektů, které zajišťují rozmanitou oblast služeb, jako je osobní asistence, odlehčovací služby, terénní sociální služby, chráněné bydlení, terapeutické služby a řada dalších. 

Na návazné služby rozdělila radnice více než milion a 200 tisíc korun mezi osm subjektů zajišťujících služby seniorům a rodinám s ohroženými dětmi. 

V průběhu října letošního roku dojde ještě k rozdělení dalších dotace v oblasti sociálních a návazných služeb, kde je k dispozici ještě 700 tisíc korun. Drobnou rezervu si radnice ponechá ještě pro případné další individuální dotace.


Autor: puc

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru