dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Žháři řádili: jeden zapálil přívěs, druhý dům
Ilustrační foto: Joachim Rye Jensen / sxc.hu

Žháři řádili: jeden zapálil přívěs, druhý dům

Dnes kolem šestnácté hodiny přijal operátor tísňové linky 158 hlášení o požáru v suterénu domu na křižovatce ulic Za Poříčskou branou a 1. pluku. Když přijeli policisté společně s hasiči na místo, evakuovali devět osob, naštěstí však nedošlo k žádnému zranění.

Poté, co hasiči lokalizovali požár, jejich vyšetřovatel začal pátrat po příčině. Ohledáním místa pak zjistil, že někdo úmyslně zapálil sklepy.

„Policisté tak pátrají po neznámé osobě, která se dopustila trestného činu poškození cizí věci, za což jí hrozí až jeden rok za mřížemi,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Asi po hodině se pak obyvatelé domu vrátili zpět do svých bytů. Způsobená škoda je prozatím vyčíslena na pět tisíc korun.

Požár obytného přívěsu v Písnici

Pražští policisté se od dnešní půlnoci zabývají případem úmyslného zapálení obytného přívěsu v ulici U Bazénu v pražské Písnici. Neznámá osoba totiž úmyslně zapálila obytný přívěs, od kterého pak byla poškozena dvě auta (osobní a dodávka) a lampa veřejného osvětlení.

Podle prvotních informací měla chvíli před požárem odbíhat od karavanu neznámá osoba, nasednout do tmavého vozidla a poté z místa velmi rychle odjet. Policisté prozatím neznají způsob zapálení a ani látku, která k tomu byla užita, nicméně to objasní až provedené expertizy.

Celková škoda se prozatím odhaduje na více jak 300 tisíc korun. Neznámá osoba je v současné chvíli podezřelá z trestného činu poškození cizí věci, za což ji hrozí až roční vězení.


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru