Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ženy se chichotaly u porouchaného auta, při odtlačování se z nich sypaly drogy
Zajištěný pervitin. Zdroj foto: Policie ČR

Ženy se chichotaly u porouchaného auta, při odtlačování se z nich sypaly drogy

Strážníci předali policistům dvě ženy, které měly u sebe několik sáčků s bílou krystalickou látkou. Hlídce přiznaly, že se jedná o pervitin. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při projíždění kolem čerpací stanice si toto úterý kolem čtvrté hodiny ráno všimla autohlídka strážníků dvou žen, které stály u auta, které stálo uprostřed cesty.

„Strážníci zastavili a zeptali se, co se stalo a zda nepotřebují pomoc. Ženy řekly, že auto má poruchu, proto jim ho hlídka pomohla odtlačit, aby netvořilo překážku,“ sdělila mluvčí.

Projevy obou žen odpovídaly požití omamné či psychotropní látky, nesouvislý projev a rozšířené zornice jejich stav dokreslovaly. Ačkoli kvůli porouchanému autu mohly působit, že jsou v nesnázích, neustále se chichotaly.

Při kontrole totožnosti jednadvacetileté ženě vypadl z kapsy sáček, ve kterém byla bílá krystalická látka. Na žádost strážníků, aby vyprázdnila kapsy, vyndala další dva sáčky.

Její dvaatřicetiletá kamarádka na dotaz, zda má u sebe podobný materiál, odpověděla, že ano a z bílého pouzdra vyndala další čtyři sáčky s vizuálně stejným obsahem.

„Strážníkům řekla, že se jedná o pervitin. Hlídka obě ženy omezila na osobní svobodě a předala státní policii,“ dodala mluvčí Irena Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

Včera v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

16. srpna 2022 v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

16. srpna 2022 v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru