dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Ženy, pozor, v Praze došlo k dvěma sexuálně motivovaným útokům
Ulice Vratislavská na bohnickém sídlišti. Nedaleko odsud byla včera večer přepadena mladá žena. Ilustrační foto: Packa /Wikimedia Commons

Ženy, pozor, v Praze došlo k dvěma sexuálně motivovaným útokům

Ve čtvrtek 8. května kolem půl jedenácté večer došlo k přepadení osmnáctileté ženy v Praze 8 – Bohnicích. Zkracovala si cestu kolem porostu poblíž ulice Vratislavská, když jí zastoupila cestu dvojice neznámých mužů a požadovala peníze.

Když žena nereagovala, jeden z lupičů ji udeřil pěstí a druhý okradl o kabelku. „Po té, co napadená v důsledku fyzického útoku skončila na zemi, útočníci dívku zalehli a začali ji osahávat,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Když se mladá žena začala aktivně bránit, násilníci svého jednání zanechali a i s dívčinou kabelkou utekli. Po obou pachatelích nyní policie pátrá. Podle všeho by se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysoké zhruba 180 centimetrů, střední postavy, snědé pleti. Jeden z útočníků měl údajně na sobě zelenomodrou kostkovanou bundu a modré kalhoty s laclem, druhý bílou či světle šedivou mikinu.

Malému útočníkovi se ubránila

Dnes oznámila dvaadvacetiletá žena na policii napadení, ke kterému mělo dojít kolem čtvrté hodiny ranní v Praze 9 – Hloubětíně. Dosud neznámý pachatel podle všeho svou oběť sledoval už od tramvajové zastávky.

Před jejím bydlištěm v ulici Poděbradská využil okamžiku, kdy odemykala vchodové dveře a na dívku zaútočil. Ta se naštěstí útočníkovi ubránila a křikem zalarmovala obyvatele domu, což násilníka odradilo a dal se na útěk.

„Policie v této souvislosti pátrá po zhruba 160 centimetrů vysokém muži, mírně zavalité postavy, kulatého obličeje, snědé pleti a krátce střižených vlasů. Hledaný měl podle všeho na sobě tmavě modré džíny, hovořil klidně plynulou češtinou,“ dodala Andrea Zoulová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru