dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Ženy, když pláčou, vlhnou: Výstavu s provokativním názvem zaplní motivy genitálií
I FEEL IT (socha, bronz, 2012). „Dílo I feel it pojednává o propojení sexuality a emocionality, která je u žen v těsném sepětí. Pro oba zobrazené orgány, srdce i vagínu, je společná krvavost a senzitivita, bolestivost, zranitelnost a zároveň̌ životadárná síla. Drama, které z takové emocionální obtěžkanosti pro ženu pramení, jsem pojednala v barokizujícím duchu,“ vysvětluje Barbora Maštrlová.

Ženy, když pláčou, vlhnou: Výstavu s provokativním názvem zaplní motivy genitálií

Galerie Art Salon, která sídlí v Tančícím domě, chystá na leden první samostatnou výstavu umělkyně Barbory Maštrlové od roku 2009. Koncepce výstavy s názvem „Ženy, když pláčou, vlhnou" obsahuje multimediální mix děl, na kterých devětadvacetiletá autorka pracovala v průběhu posledních tří let.

Její práce se zabývají ženstvím, sexualitou a časem. Tato základní témata rozpracovává Barbora Maštrlová v jednotlivých dílech způsobem, který je pro ni typický. Práce podle ní fungují samy o sobě, ale jejichž vzájemná souhra umožňuje divákovi se ponořit ještě̌ hlouběji do děje.

Anketa

Zaujala vás pozvánka na výstavu?

V celku výstavy jsou nejčastěji patrné motivy ženských orgánů a vlasů, které určují hlavní linie koncepce. Ta je doplněná o odkazy a úvahy na témata přidružená, jako je sexualita a moc, romantika (v pokleslém i nepokleslém významu slova) a smrt, reprodukce a nesmrtelnost.

Barbora Maštrlová (1985) dokončila svá studia v roce 2004 na pražské UMPRUM v ateliéru Sochařství 1 Kurta Gebauera. Během svých studií absolvovala stáž na francouzské École supérieure des beaux-arts de Marseille a Akademii výtvarných umění v Praze, ateliéru Figurálního sochařství, profesora Jana Hendrycha.

vagina-vystava-nahled

vagina-vystavaa-nahled

Výstava bude pro veřejnost otevřena v Galerii Art Salon S Tančící dům od 9. ledna do 1. března 2015.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru