dnes
Středa - zatazeno
2°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - mlha
0°C
Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči
Na místo musela vyjet posádka hasičů, záchranka naštěstí nebyla potřeba. Foto: Jiří Dvořák / HZS Praha

Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči

S čerstvou sádrou na noze se metrák a půl vážící žena z Prahy 7 nedokázala v domě bez výtahu dostat do bytu ve 4. patře. Pomohli jí strážníci, hasiči a zátěžová plachta.

Operační středisko Městské policie v Praze 7 převzalo ve čtvrtek po 18. hodině oznámení o ženě na ulici Františka Křížka, která se kvůli sádře na noze a domu bez výtahu nemůže dostat do bytu ve 4. patře, kde bydlí.

Na místo byla vyslána hlídka, dostat ale 150kilovou ženu po schodišti do 4. patra bylo nad její síly. Strážníci proto požádali o součinnost hasiče. „Po jejich příjezdu pak společně přenesli ženu v zátěžové plachtě, určené k přenášení věcí a lidí, až do jejího bytu, kde si ji převzal manžel," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

O kuriózní zákroky nemají strážníci nouzi. Nedávno například vyjížděli k případu osla, který na okraji metropole stál na silnice a bránil provozu. I hasiči mají neobvyklé případy, občas zachraňují lidi, kteří se snaží vyndat obsah kontejnerů na oblečení nebo elektroniku, ale „zaseknou se", tudíž se jim nedaří dostat ani dovnitř, ani ven.

Někdy se také stává, že se speciální bruskou odstraňují z prstů prsteny, které nejdou sami sundat. A nebo řežou záchodává prkénka, ve kterých se zpříčí dětská hlavička.


Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Dnes v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Dnes ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Dnes ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Dnes v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

22. listopadu 2020 ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Další články
Nahoru