Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči
Na místo musela vyjet posádka hasičů, záchranka naštěstí nebyla potřeba. Foto: Jiří Dvořák / HZS Praha

Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči

S čerstvou sádrou na noze se metrák a půl vážící žena z Prahy 7 nedokázala v domě bez výtahu dostat do bytu ve 4. patře. Pomohli jí strážníci, hasiči a zátěžová plachta.

Operační středisko Městské policie v Praze 7 převzalo ve čtvrtek po 18. hodině oznámení o ženě na ulici Františka Křížka, která se kvůli sádře na noze a domu bez výtahu nemůže dostat do bytu ve 4. patře, kde bydlí.

Na místo byla vyslána hlídka, dostat ale 150kilovou ženu po schodišti do 4. patra bylo nad její síly. Strážníci proto požádali o součinnost hasiče. „Po jejich příjezdu pak společně přenesli ženu v zátěžové plachtě, určené k přenášení věcí a lidí, až do jejího bytu, kde si ji převzal manžel," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

O kuriózní zákroky nemají strážníci nouzi. Nedávno například vyjížděli k případu osla, který na okraji metropole stál na silnice a bránil provozu. I hasiči mají neobvyklé případy, občas zachraňují lidi, kteří se snaží vyndat obsah kontejnerů na oblečení nebo elektroniku, ale „zaseknou se", tudíž se jim nedaří dostat ani dovnitř, ani ven.

Někdy se také stává, že se speciální bruskou odstraňují z prstů prsteny, které nejdou sami sundat. A nebo řežou záchodává prkénka, ve kterých se zpříčí dětská hlavička.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru