dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči
Na místo musela vyjet posádka hasičů, záchranka naštěstí nebyla potřeba. Foto: Jiří Dvořák / HZS Praha

Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči

S čerstvou sádrou na noze se metrák a půl vážící žena z Prahy 7 nedokázala v domě bez výtahu dostat do bytu ve 4. patře. Pomohli jí strážníci, hasiči a zátěžová plachta.

Operační středisko Městské policie v Praze 7 převzalo ve čtvrtek po 18. hodině oznámení o ženě na ulici Františka Křížka, která se kvůli sádře na noze a domu bez výtahu nemůže dostat do bytu ve 4. patře, kde bydlí.

Na místo byla vyslána hlídka, dostat ale 150kilovou ženu po schodišti do 4. patra bylo nad její síly. Strážníci proto požádali o součinnost hasiče. „Po jejich příjezdu pak společně přenesli ženu v zátěžové plachtě, určené k přenášení věcí a lidí, až do jejího bytu, kde si ji převzal manžel," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

O kuriózní zákroky nemají strážníci nouzi. Nedávno například vyjížděli k případu osla, který na okraji metropole stál na silnice a bránil provozu. I hasiči mají neobvyklé případy, občas zachraňují lidi, kteří se snaží vyndat obsah kontejnerů na oblečení nebo elektroniku, ale „zaseknou se", tudíž se jim nedaří dostat ani dovnitř, ani ven.

Někdy se také stává, že se speciální bruskou odstraňují z prstů prsteny, které nejdou sami sundat. A nebo řežou záchodává prkénka, ve kterých se zpříčí dětská hlavička.


Cibulka, Buďánka nebo hájovna. Participativní rozpočet Prahy 5 zná vítěze

Včera v 07:57

V neděli 13. října skončilo hlasování o letošních návrzích podaných do Participativního rozpočtu Prahy 5. Bylo podáno celkem deset návrhů a do celkové částky 15 milionů korun se vešlo prvních deset.

Praha 11 zve na jednání Komise pro životní prostředí

19. října 2019 v 08:33

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí 21. října od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, číslo dveří 119, Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru