dnes
Pátek - oblacno
16°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
17°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči
Na místo musela vyjet posádka hasičů, záchranka naštěstí nebyla potřeba. Foto: Jiří Dvořák / HZS Praha

Ženu vážící 150 kilogramů vynesli v plachtě do 4. patra, strážníkům museli pomáhat hasiči

S čerstvou sádrou na noze se metrák a půl vážící žena z Prahy 7 nedokázala v domě bez výtahu dostat do bytu ve 4. patře. Pomohli jí strážníci, hasiči a zátěžová plachta.

Operační středisko Městské policie v Praze 7 převzalo ve čtvrtek po 18. hodině oznámení o ženě na ulici Františka Křížka, která se kvůli sádře na noze a domu bez výtahu nemůže dostat do bytu ve 4. patře, kde bydlí.

Na místo byla vyslána hlídka, dostat ale 150kilovou ženu po schodišti do 4. patra bylo nad její síly. Strážníci proto požádali o součinnost hasiče. „Po jejich příjezdu pak společně přenesli ženu v zátěžové plachtě, určené k přenášení věcí a lidí, až do jejího bytu, kde si ji převzal manžel," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

O kuriózní zákroky nemají strážníci nouzi. Nedávno například vyjížděli k případu osla, který na okraji metropole stál na silnice a bránil provozu. I hasiči mají neobvyklé případy, občas zachraňují lidi, kteří se snaží vyndat obsah kontejnerů na oblečení nebo elektroniku, ale „zaseknou se", tudíž se jim nedaří dostat ani dovnitř, ani ven.

Někdy se také stává, že se speciální bruskou odstraňují z prstů prsteny, které nejdou sami sundat. A nebo řežou záchodává prkénka, ve kterých se zpříčí dětská hlavička.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

Včera v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Další články
Nahoru