dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Ženská lobby odstartuje v Praze tancem na Break the Chain! povstání proti kybernásilí
Anonymní útoky na internetu mají obrovskou sílu. Ilustrační foto: sxc.hu

Ženská lobby odstartuje v Praze tancem na Break the Chain! povstání proti kybernásilí

Na Náměstí Kinských v Praze 5 začne v pátek odpoledne symbolické povstání. Alespoň takto nazývají akci spočívající ve veřejném odmítnutí kybernásilí na ženách a pomáhajících odbornicích její organizátorky.

Akce začne na Náměstí Kinských v pátek 14. února v 16 hodin. Organizuje ji Česká ženská lobby. Již podruhé se tak přidá, společně s pořádajícími organizacemi Ozvi se!/HollaBack! Czech a V-Day Prague International Voice, k celosvětovému hnutí „One Billion Rising“, které vyzývá miliardu žen a všech, kdo je respektují, aby „vyšli do ulic, tancovali, povstali a požadovali ukončení násilí na ženách".

Oběti domácího násilí, ženské organizace bojující za práva žen a organizace pomáhající týraným ženám a dětem, jsou podle organizátorek akce velmi často vystaveny kyberútokům ze strany agresorů. Tito útočníci podle nich v anonymním kyberprostoru zveřejňují lživé, urážlivé a výhružné informace o jednotlivcích i organizacích, které značným způsobem ovlivňují pracovní i soukromý život postižených osob a organizací.

„Síla internetu spočívající v jeho dostupnosti pro velké množství lidí tak dává těmto útokům obrovskou sílu. Útočníci zde mohou utajit svou identitu, a tak zůstávají nepotrestáni. Oběti kybernásilí propadají bezmoci, vyčerpanosti a únavě a útočníci tak dosahují svých cílů," vysvětluje Jitka Poláková z organizace proFem, která je členskou organizací České ženské lobby.

Jak bude symbolické pražské povstání v pátek 14. února vypadat? Účastníci a účastnice nejprve pozvednou své cedule s červenou dlaní, která bude symbolizovat STOP kybernásilí.

Po krátkých projevech se bude tančit na píseň Break the Chain!. Choreografie je společná a bude se tančit po celém světě.


Další články
Nahoru