Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Žena za pultem dostala pěstí, ostraha má zlomenou čelist. Kvůli respirátorům jde někdy o zdraví
Roušky a respirátory se staly doplňky našich domácností a životů. Foto: Karel Netolický

Žena za pultem dostala pěstí, ostraha má zlomenou čelist. Kvůli respirátorům jde někdy o zdraví

Již brzy to budou už dva roky, co životy nás všech více či méně ovlivnila pandemie onemocnění covid-19. S krátkými pauzami musíme od té doby na mnoha místech nosit ochranu nosu a úst. Dochází bohužel i k případům, kdy kvůli respirátorům padají nadávky, facky a rány pěstí.

Policisté z místního oddělení Smíchov od začátku loňského prosince pracovali na objasnění případu, který se odehrál v obchodě s potravinami v Plzeňské ulici v Praze 5 začátkem prosince minulého roku.

„Do tamní provozovny přišel zákazník bez ochrany dýchacích cest a chtěl nakupovat. Člen ostrahy ho ale u vchodu upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem. Muž byl však opačného názoru a pokračoval dál do obchodu. Člen ostrahy se mu proto postavil do cesty, aby mu tak nenásilnou formou zabránil ve vstupu. Mezi muži se pak rozhořel verbální konflikt, který ukončil ,odmítač´ úderem pěstí do obličeje druhého,“ popsal napadení mluvčí pražské policie Jan Rybanský, který o případu dnes informoval.

Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci. Po rvačce musel napadený člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti, což si vyžádalo lékařský zákrok v podobě operace. Při té mu byla čelist zpevněna dvěma titanovými destičkami a šesti šrouby.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. „Na základě zveřejnění pátrací relace se muž ve středu 12. ledna dostavil na policejní služebnu, kde podal k celé věci vysvětlení. V průběhu výslechu se k činu doznal a uvedl i okolnosti, které ho k napadení vedl," sdělil Rybanský.

Anketa

Stali jste se někdy kvůli rouškám nebo respirátorům svědky konfliktu?

62.6%
(62.6%)
37.4%
(37.4%)
Na začátku loňského listopadu došlo ke konfliktu kvůli ochranným prostředkům v Nuslích. Prodavačku v cukrárně tam napadl zákazník, kterého vyzvala k nasazení respirátoru. Rozrušená žena si po útoku stěžovala na bolest hlavy, měla v tváři podlitinu a potřebovala ošetření záchranářů.

Loni v březnu si „dovolil“ senior upozornit ve stanici metra Střížkov muže, aby si nasadil roušku. „Podezřelý měl se seniorem nejprve slovní výměnu názoru kvůli nenasazené roušce. Když senior z místa odcházel, rozeběhnul se za ním podezřelý, chytl ho za bundu, povalil na zem a několikrát udeřil do hlavy. Šestasedmdesátiletý poškozený se bránil a po útoku utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ popsala incident mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Další články
Nahoru