Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Žena za pultem dostala pěstí, ostraha má zlomenou čelist. Kvůli respirátorům jde někdy o zdraví
Roušky a respirátory se staly doplňky našich domácností a životů. Foto: Karel Netolický

Žena za pultem dostala pěstí, ostraha má zlomenou čelist. Kvůli respirátorům jde někdy o zdraví

Již brzy to budou už dva roky, co životy nás všech více či méně ovlivnila pandemie onemocnění covid-19. S krátkými pauzami musíme od té doby na mnoha místech nosit ochranu nosu a úst. Dochází bohužel i k případům, kdy kvůli respirátorům padají nadávky, facky a rány pěstí.

Policisté z místního oddělení Smíchov od začátku loňského prosince pracovali na objasnění případu, který se odehrál v obchodě s potravinami v Plzeňské ulici v Praze 5 začátkem prosince minulého roku.

„Do tamní provozovny přišel zákazník bez ochrany dýchacích cest a chtěl nakupovat. Člen ostrahy ho ale u vchodu upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem. Muž byl však opačného názoru a pokračoval dál do obchodu. Člen ostrahy se mu proto postavil do cesty, aby mu tak nenásilnou formou zabránil ve vstupu. Mezi muži se pak rozhořel verbální konflikt, který ukončil ,odmítač´ úderem pěstí do obličeje druhého,“ popsal napadení mluvčí pražské policie Jan Rybanský, který o případu dnes informoval.

Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci. Po rvačce musel napadený člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti, což si vyžádalo lékařský zákrok v podobě operace. Při té mu byla čelist zpevněna dvěma titanovými destičkami a šesti šrouby.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. „Na základě zveřejnění pátrací relace se muž ve středu 12. ledna dostavil na policejní služebnu, kde podal k celé věci vysvětlení. V průběhu výslechu se k činu doznal a uvedl i okolnosti, které ho k napadení vedl," sdělil Rybanský.

Anketa

Stali jste se někdy kvůli rouškám nebo respirátorům svědky konfliktu?

62.6%
(62.6%)
37.4%
(37.4%)
Na začátku loňského listopadu došlo ke konfliktu kvůli ochranným prostředkům v Nuslích. Prodavačku v cukrárně tam napadl zákazník, kterého vyzvala k nasazení respirátoru. Rozrušená žena si po útoku stěžovala na bolest hlavy, měla v tváři podlitinu a potřebovala ošetření záchranářů.

Loni v březnu si „dovolil“ senior upozornit ve stanici metra Střížkov muže, aby si nasadil roušku. „Podezřelý měl se seniorem nejprve slovní výměnu názoru kvůli nenasazené roušce. Když senior z místa odcházel, rozeběhnul se za ním podezřelý, chytl ho za bundu, povalil na zem a několikrát udeřil do hlavy. Šestasedmdesátiletý poškozený se bránil a po útoku utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ popsala incident mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru