Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena
Nástupiště na hlavním nádraží. Foto: archiv

Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena

V pátek odpoledne ženský hlas oznámil na linku 158, že je na hlavním nádraží v Praze uložena bomba a zavěsila. Autorku výhružky se brzy podařilo dopadnout.

„Tísňová linka Policie Praha, prosím,“ standardně reagoval operátor na telefonát na linku 158. „Dobrý? Máte na hlavním nádraží v Praze vlakovém bombu,“ oznámila žena. „Bombu. A vy jste?,“ reagoval operátor.

Žena už nic neřekla, než zavěsila, dle zvuků na pozadí bylo patrné že telefonát probíhá v blízkosti kolejiště s jedoucím vlakem.

Na místo vyrazilo několik desítek policistů s cílem prohlédnout nádraží. Žádnou bombu nenašli, a proto začali pátrat po pachatelce tohoto zlomyslného volání.

„Provedeným šetřením zjistili popis podezřelé a informaci, že by se mohla pohybovat někde v centru Prahy. Hlídky proto vyrazily pátrat po širším okolí a byly úspěšné. Ženu se jim podařilo najít na Staroměstském náměstí a zadržet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dvaačtyřicetiletá žena skončila na služebně kriminalistů, kde se k anonymní výhrůžce přiznala a vyslechla si obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což jí hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Kriminalisté zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ dodal Daněk.


Autor: red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru