Dnes Pátek - snih 1°C
Zítra Sobota - snih 1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena
Nástupiště na hlavním nádraží. Foto: archiv

Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena

V pátek odpoledne ženský hlas oznámil na linku 158, že je na hlavním nádraží v Praze uložena bomba a zavěsila. Autorku výhružky se brzy podařilo dopadnout.

„Tísňová linka Policie Praha, prosím,“ standardně reagoval operátor na telefonát na linku 158. „Dobrý? Máte na hlavním nádraží v Praze vlakovém bombu,“ oznámila žena. „Bombu. A vy jste?,“ reagoval operátor.

Žena už nic neřekla, než zavěsila, dle zvuků na pozadí bylo patrné že telefonát probíhá v blízkosti kolejiště s jedoucím vlakem.

Na místo vyrazilo několik desítek policistů s cílem prohlédnout nádraží. Žádnou bombu nenašli, a proto začali pátrat po pachatelce tohoto zlomyslného volání.

„Provedeným šetřením zjistili popis podezřelé a informaci, že by se mohla pohybovat někde v centru Prahy. Hlídky proto vyrazily pátrat po širším okolí a byly úspěšné. Ženu se jim podařilo najít na Staroměstském náměstí a zadržet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dvaačtyřicetiletá žena skončila na služebně kriminalistů, kde se k anonymní výhrůžce přiznala a vyslechla si obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což jí hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Kriminalisté zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ dodal Daněk.


Autor: red

Jen jedno vínko a za volant

Včera ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Včera v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru