Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena
Nástupiště na hlavním nádraží. Foto: archiv

Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena

V pátek odpoledne ženský hlas oznámil na linku 158, že je na hlavním nádraží v Praze uložena bomba a zavěsila. Autorku výhružky se brzy podařilo dopadnout.

„Tísňová linka Policie Praha, prosím,“ standardně reagoval operátor na telefonát na linku 158. „Dobrý? Máte na hlavním nádraží v Praze vlakovém bombu,“ oznámila žena. „Bombu. A vy jste?,“ reagoval operátor.

Žena už nic neřekla, než zavěsila, dle zvuků na pozadí bylo patrné že telefonát probíhá v blízkosti kolejiště s jedoucím vlakem.

Na místo vyrazilo několik desítek policistů s cílem prohlédnout nádraží. Žádnou bombu nenašli, a proto začali pátrat po pachatelce tohoto zlomyslného volání.

„Provedeným šetřením zjistili popis podezřelé a informaci, že by se mohla pohybovat někde v centru Prahy. Hlídky proto vyrazily pátrat po širším okolí a byly úspěšné. Ženu se jim podařilo najít na Staroměstském náměstí a zadržet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dvaačtyřicetiletá žena skončila na služebně kriminalistů, kde se k anonymní výhrůžce přiznala a vyslechla si obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což jí hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Kriminalisté zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ dodal Daněk.


Autor: red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

Včera v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Včera v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Zmatená dívka seděla na římse

Včera v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru