Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena
Nástupiště na hlavním nádraží. Foto: archiv

Žena vyhrožovala uložením bomby na hlavním nádraží, záhy byla dopadena

V pátek odpoledne ženský hlas oznámil na linku 158, že je na hlavním nádraží v Praze uložena bomba a zavěsila. Autorku výhružky se brzy podařilo dopadnout.

„Tísňová linka Policie Praha, prosím,“ standardně reagoval operátor na telefonát na linku 158. „Dobrý? Máte na hlavním nádraží v Praze vlakovém bombu,“ oznámila žena. „Bombu. A vy jste?,“ reagoval operátor.

Žena už nic neřekla, než zavěsila, dle zvuků na pozadí bylo patrné že telefonát probíhá v blízkosti kolejiště s jedoucím vlakem.

Na místo vyrazilo několik desítek policistů s cílem prohlédnout nádraží. Žádnou bombu nenašli, a proto začali pátrat po pachatelce tohoto zlomyslného volání.

„Provedeným šetřením zjistili popis podezřelé a informaci, že by se mohla pohybovat někde v centru Prahy. Hlídky proto vyrazily pátrat po širším okolí a byly úspěšné. Ženu se jim podařilo najít na Staroměstském náměstí a zadržet,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dvaačtyřicetiletá žena skončila na služebně kriminalistů, kde se k anonymní výhrůžce přiznala a vyslechla si obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což jí hrozí až tři roky odnětí svobody.

„Kriminalisté zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ dodal Daněk.


Autor: red

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

Včera ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

Včera ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Místo domluvy záchytka

25. května 2022 v 07:27

Oznámení o skupince šesti osob narušující veřejný pořádek v sobotu po poledni v Pacovské ulici na Praze 4 se potvrdilo jako pravdivé. Šestičlenná „partička“ se zde věnovala popíjení alkoholu na místě zakázaném vyhláškou. Hlídka se rozhodla situaci řešit domluvou a vyzvala osoby, aby opustily...

Další články
Nahoru