Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Žena se zaklínila mezi toaletou a sprchovým koutem, perné chvíle neskončily ani po vyproštění

O zdraví starší ženy se obával její přítel a přivolal strážníky. Ti zjistili situaci a společně s kolegy z hasiči a záchranáři zaklíněnou ženu vyprostili a předali záchranářům. O včerejším případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Na domluvené ošetření do zdravotnického zařízení v úterý 7. února dopoledne se starší žena nedostavila a její přítel se s obavou o její zdraví obrátil na tísňovou linku městské policie 156.  

Hlídka se na místě jejího trvalého pobytu v Praze 10 spojila se sousedem, který ji pustil do domu a zavedl k dotyčnému bytu. Zvonění a bouchání zůstalo bez reakce, proto strážníci přelezli oplocení přilehlé zahrádky patřící k bytu a přes pootevřené ventilační okénko se na ženu uvnitř dovolali.

„Ta jim řekla, že upadla a nemůže se zvednout. Nikdo další klíče od bytu neměl, proto hasiči násilně otevřeli byt a strážníci i policisté v bytě nalezli nemohoucí ženu zaklíněnou mezi toaletou a sprchovým koutem,“ uvedla Seifertová.

Dramatické okamžiky tím ale neskončily, zachráněná seniorka začala ztrácet vědomí. Proto byla uložena do stabilizované polohy, strážníci jí zajistili průchodnost dýchacích cest a předali ji záchranářům.

S podezřením na cévní mozkovou příhodu byla po akutním ošetření převezena do nemocnice.


Autor: Karel Netolický

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

Včera ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

Včera ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru