Dnes Středa - oblacno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Žena se zaklínila mezi toaletou a sprchovým koutem, perné chvíle neskončily ani po vyproštění

O zdraví starší ženy se obával její přítel a přivolal strážníky. Ti zjistili situaci a společně s kolegy z hasiči a záchranáři zaklíněnou ženu vyprostili a předali záchranářům. O včerejším případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Na domluvené ošetření do zdravotnického zařízení v úterý 7. února dopoledne se starší žena nedostavila a její přítel se s obavou o její zdraví obrátil na tísňovou linku městské policie 156.  

Hlídka se na místě jejího trvalého pobytu v Praze 10 spojila se sousedem, který ji pustil do domu a zavedl k dotyčnému bytu. Zvonění a bouchání zůstalo bez reakce, proto strážníci přelezli oplocení přilehlé zahrádky patřící k bytu a přes pootevřené ventilační okénko se na ženu uvnitř dovolali.

„Ta jim řekla, že upadla a nemůže se zvednout. Nikdo další klíče od bytu neměl, proto hasiči násilně otevřeli byt a strážníci i policisté v bytě nalezli nemohoucí ženu zaklíněnou mezi toaletou a sprchovým koutem,“ uvedla Seifertová.

Dramatické okamžiky tím ale neskončily, zachráněná seniorka začala ztrácet vědomí. Proto byla uložena do stabilizované polohy, strážníci jí zajistili průchodnost dýchacích cest a předali ji záchranářům.

S podezřením na cévní mozkovou příhodu byla po akutním ošetření převezena do nemocnice.


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru