Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Žena přistihla zloděje ve svém bytě, pokusil se ji znásilnit
Identikit hledaného muže. Zdroj: Policie ČR

Žena přistihla zloděje ve svém bytě, pokusil se ji znásilnit

Kriminalisté z 9. oddělení obecné kriminality Obvodního ředitelství Prahy IV. prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dosud neznámém pachateli. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Hledaný muž v pátek 6. října vnikl otevřenými balkónovými dveřmi do bytu v ulici Na křivce v Praze 10, kde začal krást. Majitelka se však s mužem potkala přímo v chodbě bytu. Ten na čtyřiačtyřicetiletou ženu zaútočil a opakovaně ji udeřil do hlavy a především do obličeje.

„Posléze poškozenou strhl na pohovku a za nepřestávajícího bití se ji pokusil znásilnit, napadená se však po celou dobu bránila a křičela o pomoc. Naštěstí se jí podařilo vzít tyč od vysavače, který stál u pohovky. Několikrát pachatele udeřila trubkou do hlavy,“ sdělila Kropáčová.

Po několikaminutovém boji se ženě podařilo utéct na chodbu a muž s odcizenými věcmi utekl balkónovými dveřmi pryč. Žena při napadení utrpěla mnohačetná poranění na celém těle a velký psychický šok. Muž z bytu odcizil kabelku s peněženkou, finanční hotovostí, platebními kartami, doklady a notebook.

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež, znásilnění a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce až pěti let,“ sdělila mluvčí.

Popis: Jedná se o muže ve věku kolem třiceti až pětatřiceti lety, vysokého přibližně 170 cm, střední postavy. Hledaný měl snědou pleť, kulatý obličej, pleš, tmavé oči, silnější obočí. Na sobě měl tmavou bundu, šedé tričko, černé kalhoty s opaskem s kovovou přezkou ve tvaru čtverce šedé barvy a mluvil s romským přízvukem.

Zdroj: Policie ČR

„Na základě popisu ženy kriminalisté sestavili identikit hledaného muže, který se pokusu o znásilnění a napadení dopustil. V této souvislosti prosíme veřejnost o pomoc. V případě, že poznáváte muže na identikitu, informace prosím předejte na linku 158,“ dodala policejní mluvčí


Autor: puc

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru