Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Zemřel ředitel a předseda představenstva TSK Jozef Sinčák, bylo mu 54 let

Ve věku 54 let náhle zemřel v noci na úterý generální ředitel a předseda představenstva pražské Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák. Na svém facebookovém profilu to v úterý oznámila TSK.

„Dnes bohužel přišla pro nás všechny velice smutná zpráva. Náhle nás opustil generální ředitel a předseda představenstva Jozef Sinčák. Rodině a pozůstalým tímto vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ uvedla TSK.

Jozef Sinčák vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor ekonometrie a statistika. Svoji profesní dráhu zahájil v ČSOB a vyprofiloval se jako vrcholný manažer ve společnostech, které procházely změnou. 

V letech 2009 až 2018 zastával vrcholné funkce v oblasti letectví. Nejprve ve společnosti Letiště Praha a následně pět let vedl České Aerolinie, kde stál za změnou obchodního modelu a dovedl společnost k provoznímu zisku. 

Současně se podílel na jejich privatizaci a konečném odprodeji skupině Travel Service/Smartwings. Následně nastoupil do akciové společnosti vlastněné hl. m. Prahou – Technické správy komunikací. Zde z pozice generálního ředitele pracoval na úspěšné restrukturalizaci společnosti 

. Za jeho působení došlo k její profesionalizaci i přenesení procesů ze soukromého sektoru a zahájení mnoha dlouhodobě neřešených oprav významných dopravních objektů, jako je Barrandovský most, Libeňský most a mnoho dalších.


Autor: red

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru