Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zemřel Oskar Kuptík, legenda mezi pražskými novináři a fotografy
Ivan Oskar Kuptík letos na jaře při zahájení výstavy svých fotografií. Foto: KC Prádelna

Zemřel Oskar Kuptík, legenda mezi pražskými novináři a fotografy

Po dlouhé a těžké nemoci včera zemřel pražský novinář a fotograf Ivan Oskar Kuptík. Na sociálních sítích to oznámila jeho rodina. Pod stručným příspěvkem se obratem začaly zobrazovat desítky přání upřímné soustrasti pozůstalým.

Ivan Oskar Kuptík (narozen v roce 1955) byl od začátku osmdesátých let výraznou postavou dnes již zaniklých novin Večerní Praha (později Večerníku Praha), na starost měl krimi rubriku. 

Byl také spolutvůrce měsíčníku SORRY (PRavá DEmokratická Legrace), který v devadesátých letech vydával majitel Večerníku Praha Fidelis Schlée. 

Později Kuptík vystřídal několik působišť, vynikal v oblasti fotografické reportáže. Ještě loni psal a fotil pro časopis Naše Praha. Letos na jaře se ve smíchovském Komunitním centru Prádelna konala výstava jeho fotografií. 

„Oskare, jsem rád, že jsme spolu ještě před týdnem mluvili. Celé rodině upřímnou soustrast,“ napsal na facebook bývalý mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. 

„Je mi to moc líto, upřímnou soustrast. Jsem rád, že jsme ještě v létě mohli spolu pracovat,“ napsal na Facebook bývalý starosta Prahy 8 Roman Petrus. 

„Jsem šťastný, že se dožil návratu Marušky, jak říkal Mariánskému sloupu, na Staroměstské náměstí. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ sdělil pražský zastupitel Jan Wolf.


Autor: puc

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru