Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zemřel Oskar Kuptík, legenda mezi pražskými novináři a fotografy
Ivan Oskar Kuptík letos na jaře při zahájení výstavy svých fotografií. Foto: KC Prádelna

Zemřel Oskar Kuptík, legenda mezi pražskými novináři a fotografy

Po dlouhé a těžké nemoci včera zemřel pražský novinář a fotograf Ivan Oskar Kuptík. Na sociálních sítích to oznámila jeho rodina. Pod stručným příspěvkem se obratem začaly zobrazovat desítky přání upřímné soustrasti pozůstalým.

Ivan Oskar Kuptík (narozen v roce 1955) byl od začátku osmdesátých let výraznou postavou dnes již zaniklých novin Večerní Praha (později Večerníku Praha), na starost měl krimi rubriku. 

Byl také spolutvůrce měsíčníku SORRY (PRavá DEmokratická Legrace), který v devadesátých letech vydával majitel Večerníku Praha Fidelis Schlée. 

Později Kuptík vystřídal několik působišť, vynikal v oblasti fotografické reportáže. Ještě loni psal a fotil pro časopis Naše Praha. Letos na jaře se ve smíchovském Komunitním centru Prádelna konala výstava jeho fotografií. 

„Oskare, jsem rád, že jsme spolu ještě před týdnem mluvili. Celé rodině upřímnou soustrast,“ napsal na facebook bývalý mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. 

„Je mi to moc líto, upřímnou soustrast. Jsem rád, že jsme ještě v létě mohli spolu pracovat,“ napsal na Facebook bývalý starosta Prahy 8 Roman Petrus. 

„Jsem šťastný, že se dožil návratu Marušky, jak říkal Mariánskému sloupu, na Staroměstské náměstí. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ sdělil pražský zastupitel Jan Wolf.


Autor: puc

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru