Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zemřel dlouholetý hasič Pavel Rubeš, sbírku exponátů věnoval na výzdobu stanice
Pavel Rubeš (vpravo). Foto: HZS Praha

Zemřel dlouholetý hasič Pavel Rubeš, sbírku exponátů věnoval na výzdobu stanice

Jeden z nejstarších pražských profesionálních hasičů Pavel Rubeš zemřel, dožil se 88 let. K pražským profesionálním hasičům nastoupil v roce 1952 už v 17 letech, v rámci základní vojenské služby, a jako hasič sloužil u pražských hasičů 43 let. O úmrtí informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

Většinu svého profesního života prožil Rubeš na stanici v Holešovicích, tedy na stanici, která byla v původní podobě z roku 1941 zázemím až do loňska, kdy prošla kompletní rekonstrukcí.

Jeho kolegové, kteří s ním sloužili na stanici, vzpomínali, že když se v Holešovicích rušil nějaký sklad, on byl jediný, kdo se snažil zachránit nějaké historické věci, které chtěli ostatní vyhodit.

„Jeho vášeň, sběratelství hasičských artefaktů, mu vydržela celý život. Exponáty ze své sbírky v prosinci 2021 věnoval na výzdobu nové holešovické stanice, kde celý život sloužil. Sbírku každý den vidí jeho kolegové při příchodu do práce,“ popsal Kavka.

„Poslední rozloučení s naším kolegou Pavlem Rubešem proběhne ve středu 27. září ve 14 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie,“ dodal mluvčí. 


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru