Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zemřel dlouholetý hasič Pavel Rubeš, sbírku exponátů věnoval na výzdobu stanice
Pavel Rubeš (vpravo). Foto: HZS Praha

Zemřel dlouholetý hasič Pavel Rubeš, sbírku exponátů věnoval na výzdobu stanice

Jeden z nejstarších pražských profesionálních hasičů Pavel Rubeš zemřel, dožil se 88 let. K pražským profesionálním hasičům nastoupil v roce 1952 už v 17 letech, v rámci základní vojenské služby, a jako hasič sloužil u pražských hasičů 43 let. O úmrtí informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

Většinu svého profesního života prožil Rubeš na stanici v Holešovicích, tedy na stanici, která byla v původní podobě z roku 1941 zázemím až do loňska, kdy prošla kompletní rekonstrukcí.

Jeho kolegové, kteří s ním sloužili na stanici, vzpomínali, že když se v Holešovicích rušil nějaký sklad, on byl jediný, kdo se snažil zachránit nějaké historické věci, které chtěli ostatní vyhodit.

„Jeho vášeň, sběratelství hasičských artefaktů, mu vydržela celý život. Exponáty ze své sbírky v prosinci 2021 věnoval na výzdobu nové holešovické stanice, kde celý život sloužil. Sbírku každý den vidí jeho kolegové při příchodu do práce,“ popsal Kavka.

„Poslední rozloučení s naším kolegou Pavlem Rubešem proběhne ve středu 27. září ve 14 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie,“ dodal mluvčí. 


Autor: red

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

19. června 2024 ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Další články
Nahoru