dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Zemětřesení v dopravním podniku, Ďuriš už není generálem
Jaroslav Ďuriš skončil ve funkci generálního ředitele. Foto: archiv DPP

Zemětřesení v dopravním podniku, Ďuriš už není generálem

Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) dnes odvolalo z čela firmy generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. Společně s Ďurišem byla odvolána i ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením společnosti byl pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek. Výkonem funkce ředitele úseku ekonomického byl pověřen Marek Polický, který působil v pozici vedoucího odboru účetnictví, daně a financování.

„Vzhledem k tomu, že dozorčí rada odvolala členy – předsedu a místopředsedkyni představenstva, bylo nutné bezodkladně zvolit alespoň jednoho nástupce. Dozorčí rada se změnami v představenstvu bude zabývat na příštím jednání. Do té doby je mým úkolem zabezpečení chodu společnosti a seznámení se s interními procesy. Zároveň jsem poděkoval paní Češkové i panu Ďurišovi za jejich dlouhodobou práci pro Dopravní podnik, “ řekl předseda představenstva DPP Martin Gillar.

Představenstvo DPP se dnes sešlo k mimořádnému jednání v návaznosti na včerejší rozhodnutí dozorčí rady , kdy byli odvolání z funkcí členů představenstva Jaroslav Ďuriš a Magdalena Češková. Rada se sejde k dalšímu jednání příští týden ve středu.

Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) učinila správný krok, když odvolala z představenstva generálního ředitele DPP Jaroslava Ďuriše," napsala ČTK primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Připomněla, že způsob vedení podniku kritizovala dlouhodobě.

general-final-nahled  

„Ta změna je namístě a myslím, že je to od dozorčí rady správný krok. Já osobně mám výtky k řízení DPP dlouhodobě a místo, aby se problémy řešily, tak se spíše kumulovaly," uvedla Krnáčová. Odvolání Ďuriše požadovala neúspěšně již loni na podzim.


Praha přivítala rekordní počet odborníků z oblasti kongresového průmyslu

Včera v 17:39

Celkem 1264 expertů z oboru kongresového průmyslu ze 79 zemí světa se sešlo od 12. do 15. listopadu v Praze na 56. ročníku kongresu Mezinárodní kongresové asociace ICCA. Organizaci této akce zajišťovalo Prague Convention Bureau za podpory více než 40 lokálních partnerů. Cílem kongresu byla...

Zeitgeist koupil další nemovitost a započal rekonstrukci portfolia nájemních bytů v Praze

22. listopadu 2017 ve 13:24

Zeitgeist Asset Management, společnost zabývající se developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé a institucionální investory, dokončil další akvizici obytného domu v ulici Máchova a plánuje v průběhu následujících dvou let zrekonstruovat všechny domy s nájemními byty v hlavním městě,...

V Česku roste podíl firem, které platí vysoké daně

21. listopadu 2017 v 10:23

Od roku 2012 klesá počet společností, které v Česku do státní kasy neodvádějí žádnou daň z příjmů, nicméně v celkovém součtu tato skupina podnikatelů tvoří nejpočetnější skupinu. Naopak roste podíl firem, které na dani z příjmů ročně státu odvedou víc než milion korun. Ukázala to nejnovější...

Další články
Nahoru