dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Fotogalerie: Zemanovi příznivci se sešli na Klárově. Podívejte se, kdo dorazil
Příznivci Miloše Zemana. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: Zemanovi příznivci se sešli na Klárově. Podívejte se, kdo dorazil

Proti kritice namířené v poslední době na prezidenta Miloše Zemana dnes vystoupilo na pražském Klárově několik desítek lidí. Nesli transparenty s hesly jako „Miloši, jsme s tebou“ nebo „Hanba pražské kavárně“. Zemanových kritiků se ovšem při příležitosti dnešních oslav 25. výročí sametové revoluce sešly tisíce.

Shromáždění na Klárově uspořádaly odpoledne levicové iniciativy. Cílem akce bylo podle organizátorů kritické zhodnocení vývoje v Česku za posledních 25 let a podpora prezidenta.

Klárov: Setkání lidí podporujících Miloše Zemana

Zeman v posledních týdnech čelí z různých stran kritice třeba kvůli cestě z Číny soukromým letadlem dvou významných firem, krokům při oslavách 28. října, vulgárním výrokům v rozhlasu v Hovorech z Lán nebo zpochybňování tvrdosti zákroku při demonstraci 17. listopadu 1989.

Zhruba 60 lidí, kteří se shromáždili na Zemanovu podporu, provolávalo například, že „prezidenta nedá". Akce se obešla bez incidentů.

Početnější byly tábory prezidentových kritiků, kterých se sešlo několik tisíc v Praze a také asi 500 v Brně. Drželi transparenty s nápisy jako „Nechceme být ruská kolonie" nebo „Zeman sem, Zeman tam" v narážce na prezidentova vulgární slova z rozhlase.

V Praze a na brněnském Malinovského náměstí rovněž lidé ukázali Zemanovi symbolickou červenou kartu. Na červené papírky mohli účastníci protestů napsat vzkazy a hodit je do krabice, kterou organizátoři pošlou na Pražský hrad.


Další články
Nahoru