dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
25°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
25°C
Zemane, Drahoši, Horáčku, třeste se! Do boje o Hrad se zapojí hulvát, lobbista bez skrupulí
Tonda Blaník na Palackého náměstí. Foto: JP

Zemane, Drahoši, Horáčku, třeste se! Do boje o Hrad se zapojí hulvát, lobbista bez skrupulí

Za necelé tři měsíce si budou obyvatelé Česka volit nového prezidenta. Miloš Zeman má řadu vyzyvatelů a nyní k nim přibylo další jméno. Lobbista Tonda Blaník ze seriálu Kancelář Blaník. I když tvrdí, že kampaň ještě nezačal, má už spot a vyzývá Pražany, aby jeho kandidaturu podpořili podpisy. Ty sbíral i ve středu 25. října odpoledne na Palackého náměstí, kam na patnáctou hodinu svolal akci na svou podporu.

Ná náměstí v centru Prahy přišly zhruba dvě stovky lidí, které Blaník seznámil se svými plány. Jeho sekretářka Lenka ve sportovním úboru ukázala, že gymnastiku zvládne každý i prezident. Když necvičila, tak rozdávala zájemcům kávu. Blaníkův asistent Luboš „Žížala“ Havránek dával lidem Blaníkovy letáky. „Jsem rád, že jste nás přišli podpořit v tak velkém počtu, je šance změnit tento stá, abychom se všichni měli dobře," řekl přihlížejícím.

img-2445

Blaník před vystoupením na Palackého náměstí. Hlídala ho ochranka.

img-2446

Při čekání na Tondu Blaníka se rozdávala káva.

Během veřejného setkání zazpíval písničkář Jaroslav Hutka, hlavní pozornost se upírala samozřejmě na prezidentského kandidáta Tondu Blaníka. Ten se během pár desítek minut snažil lidi svým typicky charismatickým způsobem přesvědčit, že právě on bude příští rok v lednu ve volbách tou nejlepší volbou. „Slibuju, že budu stejně sprostej k obyčejnejm lidem, jako k vysoko postavenejm osobám," burcoval své potenciální voliče. 

img-2453

Blaník se vítá s účastníky akce na jeho podporu.

„Nikdo vám nemůže dát co, co já vám můžu dát já. Myslím na všechny. Důchodce i děti. Nepotřebuju sponzory, neptám se, co má stát udělat pro mě, to už vím a umím, ptám se, co já můžu udělat pro vás. Máslo pro všechny, lithium do každé rodiny. Nepolezu Putinovi do prdele, nepolezu Si Ťin-pchingovi do prdele, nepolezu do prdele ani makrele. Peněz je v naší zemi dost, jen se musí dostat ke správnejm lidem. O to se postarám, mám s tím dobré zkušenosti," burcoval z podstavce pomníku Františka Palackého.

img-2457

Blaník, Lenka, člen ochranky a Žížala.

„Předstupuje před vás kandidát, který si na nic nehraje. Jsem jeden z vás! Bude – li každý korumpován, budeme se mít líp. Zvolte si na Hrad někoho, kdo nebude u klenotů vrávorat. Zase vám bude chutnat, zruším vše, co je nejedlý. Půjdu na Hrad a očistím jméno Antonín," hřímal.

img-2459

Chci na Hrad, ukazoval Blaník.

img-2514

Tonda Blaník je vlastenec, vlajka nesmí chybět.

„Evropskou unii podojíme, dotace nesmí ležet ladem. Stojí před vámi Tonda Blaník, Masaryk 21. století. Proč je máslo drahé? Andrej, Tomio a ostatní ho mají na hlavách. Pojďme jim ho z hlav seškrábat a vrátit do staniolových obalů," pokračoval  Blaník, který slíbil také vyřešit problém migrace. Věří, že by na podporu kandidatury mohl získat 100 tisíc podpisů. Některé na podpisových arších přibyly i na Palackého náměstí, u stánku se tvořila fronta. Za podpis se rozdávalo Blaníkovo másto.

img-2504

O podpisy na podporu kandidatury byl velký zájem.

img-2513

Blaníkovo máslo šlo na dračku.

img-2511

Tonda Blaník rozdával autogramy.

„Tonda na Hrad není vtip, budem se mít všichni líp. Pusťte mne k politice, dám tuhle zemi do kondice," slíbil. Shromáždění bylo ukončeno zpěvem hymny, na kytaru hrál Žížala.

Čeho chce prezidentský kandidát Tonda Blaník dosáhnout:

Jsme součástí Evropské unie, ale nic z toho nemáme. Je na čase Bruselu ukázat, že jsme plnohodnotnými členy stejně jako západní elitáři.

Budu se razantně bránit proti jakýmkoliv kvótám EU. Jsme chudá země a humanitární pomoc můžeme poskytnout pouze za předpokladu, že nám Evropská unie udělí patřičnou finanční podporu.

Zreviduji také systém podpory v nezaměstnanosti. Státní kasa není dojná kráva.

Navrhuji zakázat kouření naprosto všude – s vyjímkou míst, kde se současně požívá alkohol.

Využiji systém státních máselných rezerv tak, aby nedocházelo ke zvyšování ceny másla.

Pokud nejsme v demokratickém státě schopni korupci vymýtit, měla by být dostupná pro všechny a ne jen pro hrstku vyvolených.

Více na: www.prezidentblanik.cz


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru